Британська академія кінематографічного та телевізійного мистецтва опублікувала список номінантів на премію BAFTA 2023. Лідером за кількістю номінацій стала картина Едварда Бергера «На західному фронті без змін» — її відзначили не лише у головній номінації «Кращий фільм», а й за режисуру, монтаж, саундтрек, кастинг тощо.

Отримавши 14 номінацій фільм опинився на третьому місці найномінованіших картини на BAFTA. Його випереджає стрічка «Тигр підкрадається, дракон ховається» — 15 номінацій і «Ганді» — 16 номінацій.

Разом із фільмом «На західному фронті без змін» за звання найкращого фільму боротимуться «Банші Інішерина», «Елвіс», «Все скрізь і відразу» та «Тар».

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

Конкурентами Едварда Бергера у номінації «Кращий режисер» стали Мартін МакДона («Банші Інішеріна»), Пак Чхан Ук («Рішення піти»), Деніелси («Все скрізь і відразу»), Тодд Філд («Тар») та Джина Прінс-Байтвуд («Королева-воїн»).

Найкращою актрисою може стати Кейт Бланшетт («Тар»), Віола Девіс («Королева-воїн»), Даніель Дедуайлер («Тілл»), Ана де Армас («Білявка»), Емма Томпсон («Кохання за викликом») або Мішель Йео, («Все скрізь і відразу»).

За звання кращого актора змагатимуться Остін Батлер («Елвіс»), Колін Фаррелл («Банші Інішеріна»), Брендан Фрейзер («Кіт»), Деріл МакКормак («Кохання за викликом»), Пол Мескал («Сонце моє») та Білл Найі («Жити»).

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська