Ми вирушили на прогулянку травневим Києвом із бізнеследі Юлією Кичилою та адвокаткою Катериною Маліченко. Спеціально в розмові з LIKEinUA Юлія та Катерина поговорили про правила хорошого тону в гардеробі та про їхнє порушення, секрети стилю та модні фетиші.

Як ви обираєте одяг для свого гардероба?

Юлія: Ретельно я обираю одяг лише для визначних подій. А для повсякдення — все просто: прокидаюся, дивлюся прогноз погоди та список справ-зустрічей, відкриваю шафу й обираю щось зручне і доречне. Не люблю витрачати час на роздуми: що одягнути в понеділок, а що — в четвер.

Катерина: По-перше, маю різносторонній підхід до вибору одягу та аксесуарів, тож трендів для мене не існує. Якщо настрій надягти річ із минулого століття, яка вже не є актуальною, — я це зроблю, не дивлячись ні на що. По-друге, я обираю одяг за відчуттями. Якщо в мене стан нью-йоркського безхатченка, я купую одяг у цьому стилі. Коли тяжію до затишку, обираю речі оверсайз із натуральних тканин, у які можна загорнутися. Якщо маю грайливий настрій, це будуть красиві фактурні лінії в одязі, можливо, навіть корсетне вбрання. А іноді хочеться зухвалості та впевненості, особливо перед викликом в роботі. Тоді я надаю перевагу костюмам, сорочкам чоловічого крою.

У вас великий гардероб?

Юлія: Скоріше, оптимальний. Там є все, що потрібно сучасній дівчині: від базового одягу до вишуканих речей, які можна вдало комбінувати. Не люблю накопичувати зайві речі, вони крадуть простір. Якщо одяг став неактуальним, віддаю його друзям та рідним.

Катерина: У мене великий гардероб, який займає значну частину мого житлового простору (усміхається). Але для мене це про можливість вибору, про те, що я несу у світ. За будь-яких обставин я можу підійти до дзеркала у гардеробній і вирішити, якою Катею я хочу бути сьогодні. Ревізію гардероба роблю раз на сезон. Але маю проблему: з улюбленими речами важко розпрощатися… Навіть коли подруги-стилістки радять дотримуватися правила: «Якщо не вдягала сукню понад рік, то вже ніколи не вдягнеш, і варто її позбутися», часто я не можу цього зробити. У мене є колекція «перлин», можливо, колись передам їх доньці.

Розкажіть про ваші гардеробні скарби.

Юлія: Я не сприймаю речі як скарби, навіть дуже коштовні. Це лише базова потреба для комфорту та відвідування заходів. Скажу більше: я не надто дбайливо з ними поводжуся, адже не вважаю одяг та аксесуари чимось, що варте особливої уваги.

Катерина: Тут питання не в модному домі, який це створював, а в цінності для мене. Маю дві сукні Christian Dior. Дуже схожу на одну з них я побачила на виставці у Парижі й була вражена, що володію таким скарбом. Жилет з Old Celine, костюм YSL, кілька речей Mugler… Кілька подіумних речей із показів Каті Сільченко теж вважаю справжнім скарбом. Вони вже мають присмак архівності та автентичності. Навіть боюся уявити, що буде з часом (усміхається).

Хто для вас ікона стилю?

Юлія: Я нікого не ідеалізую. Є дівчата, чиї образи мені подобаються, і я під час зустрічі з ними можу для себе щось запримітити. Важливо шукати власні стильні рішення, а спостереження за іншими розфокусовують мене.

Катерина: Грейс Келлі та Принцеса Діана — вони не просто ікони стилю, а ікони сприйняття себе. Спостерігаю з великим задоволенням за українськими жінками, яких вважаю найстильнішими у світі.

Які ваші улюблені українські бренди?

Юлія: Костюми від The Coat, верхній одяг BAZHANE, сукні Bevza. Я обираю не за назвою бренду та його популярністю, а за принципом: «Побачила, сподобалося, замовила».

Катерина: Якщо ми говоримо про верхній одяг, а також про проявлення жіночої природи, то це тільки The Coat. Я обожнюю цей бренд, ДНК якого не сплутати з жодним іншим. Це і мій ДНК. Маю улюблені сукні та костюми від Bevza. У дні, коли хочу побути «зефіркою», обираю Jamemme. Стосовно капелюхів і аксесуарного ряду, дуже люблю Ruslan Baginskiy. Протягом років зібрала величезну колекцію капелюхів. Серед брендів, які несуть українську автентичність і набули популярності впродовж останніх років — це Gunia Project. З костюмів і шкіряних речей — BAZHANE. Вважаю, що їхній гіперболізований крій та фактура не зрівняються з жодним іншим. Також можу виокремити бренд Friends of Fashion — він молодий, але потужний, зокрема завдяки цікавим колабораціям.

Ів Сен Лоран говорив: «Щоб мати бездоганний вигляд, потрібні чорний светр, чорна спідниця і коханий під руку». Підкорегуйте цитату.

Юлія: Чорного светра та спідниці буде достатньо, можна й без чоловіка. Не прив’язуйте своє щастя до інших людей. Щастя всередині нас і залежить лише від нас.

Катерина: Потрібно мати здорове чисте волосся, доглянуті нігті, сяючу шкіру без висипів. В одязі необхідно мати хорошу базу, яка поєднується між собою. Якщо ми говоримо про літо, то достатньо придбати штани з льону вільного крою, лляну жилетку білого, бежевого або чорного кольорів, сорочку чоловічого крою, пасок, який підкреслить фігуру, класичні «човники» базового кольору і сукню. Та в цьому випадку погоджуся з іншим класиком — це має бути «маленька чорна сукня» (усміхається). Цього більш ніж достатньо, щоб мати стильний, доглянутий, дорогий та бездоганний вигляд!