Інвестувати можна в нерухомість та бізнес. Але чи знали ви, що чудовою альтернативою для того, щоб гроші робили гроші, є інвестиція в дорогоцінне каміння – зокрема у діаманти.

Спеціально для LIKEinUA засновники діамантового бюро та ательє у Києві Iceberg Diamonds Андрій та Анна Шайноги розповіли докладніше, як інвестувати у дорогоцінне каміння та яке саме обрати.

З 2016 року бюро виробляє та продає натуральні діаманти, у тому числі класифіковані лабораторіями Гемологічного Інституту Америки – GIA, найавторитетнішого гемологічного закладу у світі. Сьогодні Iceberg Diamonds спеціалізується не лише на ограновуванні та продажі незакріплених природних діамантів, але й на виготовленні ювелірних прикрас із ними.

Інвестиції в діаманти від експертів Андрія та Анни Шайноги

Інвестиції в діаманти – це один з варіантів розширення інвестиційного портфеля, тому варто розглядати інвестиції в діаманти як частину для збалансування портфеля. І треба розуміти, що як і будь-який інший вид інвестицій, інвестиції у діаманти мають свої нюанси та ризики, тому треба бути обізнаним у даній сфері або ж мати досвідченого дилера діамантів якому ви можете довіряти.

Одразу треба зауважити, якщо ми говоримо про інвестиції у діаманти, то ми говоримо виключно про натуральні діаманти. Через те що синтетичні діаманти з кожним роком тільки втрачають у ціні тому їх ні в якому разі не можна вважати інвестицією.

Найцінніші діаманти для інвестицій

Також треба розуміти що не всі діаманти є інвестиційно привабливими. Наприклад, діаманти з середніми характеристиками такими як колір H чистота SI1 і вагою 2,0 карати не можуть вважатися інвестицією. Так їх вартість в довгостроковій перспективі буде збільшуватись, але це збільшення навряд чи перевершить показник інфляції долара, тому в такому випадку, напевно, краще говорити про це як інструмент збереження коштів.

Для інвестицій треба розглядати доволі таки рідкісні та унікальні екземпляри, тому поріг входу у цей тип інвестицій досить високий.

Для інвестицій у діаманти найкраще розглядати кольорові діаманти рідкісних кольорів таких як рожевий, блакитний, зелений, фіолетовий. Такі діаманти мають високий попит серед колекціонерів та інвесторів. Такі діаманти є гарними варіантами для інвестицій з огляду на їх потенційне зростання вартості. Також інвестиційно привабливими є безбарвні діаманти з найвищими характеристиками.

Найрідкіснішими діамантами є червоні. Їх вартість може сягати до декількох мільйонів доларів США за карат, але в природі вони зустрічаються доволі невеликими. Скажімо так червоний діамант вагою 1 карат це вже досить таки великий екземпляр.

Як недосвідченому покупцю почати інвестувати в дорогоцінне каміння? На що звернути увагу?

Найголовніше, перед тим як почати інвестувати у діаманти, треба знайти дилера з бездоганною репутацією, який повністю введе вас у курс справи та допоможе придбати діамант по вигідній ціні. Тому що через закритість цього ринку людина з вулиці напряму ніколи не отримає гарну ціну на діаманти, до того ж цей бізнес притягує любителів «швидких грошей», які неодмінно скористаються цим.

Що означає сертифікат GIA? Чи можна довіряти іншим сертифікатам?

Для інвестування у діаманти я раджу розглядати діаманти виключно з сертифікатами GIA. Жодна інша геммологічна лабораторія не має такого авторитету, тому цінність діамантів з сертифікатами GIA вища.

Як правильно зберігати діаманти?

Діаманти не потребують якихось спеціальних умов для зберігання, що є досить зручним інструментом для концентрації великих сум у малому об’ємі. Головне не піддавати діаманти впливу відкритого вогню та не допускати ударів по ним.

 

Діаманти – це не спекулятивний актив. Інвестиції в діаманти зазвичай вважаються довгостроковими та плануються в горизонті 5-10, а то й більше років. До того ж діаманти це не високоліквідний актив, скажімо такий як акції чи золото. Процес пошуку відповідного покупця і продажу може зайняти досить таки тривалий час. Але як показують попередні роки діаманти не схильні до великих коливань цін. Ціни на діаманти, в довгостроковій перспективі, завжди зростали не зважаючи на їх розмір та характеристики.