Японію часто називають країною слова «Ні» — не тому, що вона недружня, а тому що тут є багато неписаних правил, які ставлять гармонію на перше місце, ніж зручність.

Людям, далеким від японської культури, Японія може здатися надмірно суворою, але ці кордони створюють суспільство, відоме своєю чистотою, безпекою та ефективністю.

То, що ж не можна робити в Японії:

Оставляти чайові — це вважається грубістю.

Розмовляти по телефону в громадському транспорті. Тиша — це золото.

Їсти під час ходьби. Цей процес вважають нечистим та неповажним до інших. Очікується, що людина зупиниться та спокійно поїсть.

Викидати сміття. В Японії немає сміттєвих баків на вулицях, але також й немає сміття. Японці зазвичай несуть сміття додому.

Гучно розмовляти, кричати та проявляти ніжність — поцілунки, обійми та гучні розмови вважаються неповагою до інших.

Переходити вулицю поза пішохідними переходами. Люди терпляче чекають на зелене світло на переході, навіть коли вулиця порожня.

Носити взуття у приміщенні — зазвичай у домах, храмах, і навіть деяких ресторанах треба знімати взуття при вході.

Розмовляти під час поїздки ліфтом. Ліфт — це тиха зона.