Марія Ціпов’яз працює в абстрактному стилі, переосмислюючи реальність за допомогою кольору. Дивлячись на зображення, глядач починає усвідомлювати, що дивиться вже не на картину, а вглиб себе. Саме тому в картинах Марії кожна людина бачить свої спогади, трепетні асоціації. Кольори, відтінки, стан – це сенс, мова підсвідомості розуму. Деякі називають це магією чи наукою, інші – психологією чи релігією. Марія Ціпов’яз називає це рівновагою. Мистецтво для неї — це універсальний спосіб вираження духовного досвіду, передусім естетичного.

Марія Ціпов’яз фокусується на передачі атмосфери та образів, тому в абстрактних композиціях колір стає головним героєм. Для своїх робіт Марія обирає соковиту палітру, непередбачувано поєднуючи яскраві кольори. Марія використовує масляні фарби, які виготовляються ручним методом на найстарішій мануфактурі Європи.

Колекція EQUILIBRIUM пропонує глядачу відповісти на запитання про баланс і дає можливість поміркувати над своїми почуттями. В основі кожної роботи – переосмислений український пейзаж. По суті, це передбачає аналіз своєї ролі в сучасному світі, зустріч з новими викликами та реагування на них. Проект складається з 11 полотен, кожне з яких є питанням для себе про сенс рівноваги.

З індивідуальними замовленнями Марія працює вже 12 років. Живопис Ціпов’яз знаходиться у приватних колекціях України, США, Великобританії, Катару, Монако, Франції, Нідерландах та Казахстані. Серед Клієнтів Марії є люди, які обирають роботи із готових колекцій, але також Марія створює полотна та цілі серії робіт ексклюзивно, за бажанням замовника.

«Скульптура, живопис, фотографії та дрібнички інтер’єру — це культурні коди, які містять інформацію про власника, — каже вона. — Це речі, які людина намагається забрати із собою під час переїзду. І вони більші, ніж просто предмети. Вони подорожують із дому до будинку чи з покоління до покоління, вони повертають людину в особливо дорогі місця та мрії».

У 2021 році були дві виставки, проекту EQUILIBRIUM – у Музеї Історії Києва та в Premier VIP Lounge аеропорту Бориспіль. Крім естетичної складової, мені близький світ бізнесу, чіткість та любов до своїх клієнтів, клієнтського сервісу приділяю дуже багато уваги.

Під час війни створила культурно-мистецький проект JIVA у співавторстві з талановитим флористом Євгенією Куліковською. Проект натхненний живою природою України, її історією та глибинними цінностями, які необхідно згадати кожному Українцю, щоб поєднатися зі своїм корінням та стати сильнішим.