Не вистачило нам коронавірусу, як Всесвіт підіслав нам нові випробування – війну та мавпячу віспу. В усьому світі зафіксовані перші спалахи цієї хвороби. Проте не варто панікувати. Важливо у всьому розібратися.

Найголовніше – рівень смертності від мавпячої віспи не високий – у гіршому випадку до 22%. Небезпеку вона несе для новонароджених, малюків та людей, які мають імунодефіцит.

Поза небезпекою люди, які мають імунітет до натуральної віспи або зробили щеплення проти неї.

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

Головними симптомами мавпячої віспи є стандартні ознаки застуди, але тут є дуже важлива відмінність — збільшуються лімфовузли і по тілу з’являються висипання, схожі на бульбашки. Захворювання може протікати від двох до чотирьох тижнів.

Лікують мавпячу віспу тими самими препаратами, що і вітряну віспу.

Встановлено, що мавпяча віспа активніше передається за тісного контакту, повітряно-краплинним шляхом підхопити її складніше. Побоюватися цієї інфекції варто людям з ослабленим імунітетом – їм краще одягати маску, якщо вони подорожують до Європи, де вже були зафіксовані випадки віспи.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!