Співзасновниця діамантового бюро і ювелірного ательє Iceberg Diamonds Анна Шайнога — про тренди ювелірного бізнесу, красу діамантів та мову кохання.

Анно, поділися висновками року.

Українці, попри випробування, які випали на їхню долю, створюють родини, народжують дітей, відзначають важливі події — ювілеї, зустрічі тощо. Щоб закарбувати ці прекрасні моменти, часто обирають прикраси з діамантами, бо вони — поза часом.

Що нового ти дізналася про діаманти цього року?

Раніше українці обирали діаманти за розміром. Сьогодні — за якістю. Це приємно. Виходить, що всі ці роки Iceberg Diamonds недаремно дбали про стандарти якості та підвищували їх.

Ти можеш визначити на око — перед тобою справжній чи фальшивий діамант?

Відрізнити діамант від цирконію чи будь-якого іншого каменю — можу. Бо діаманти мають яскравий блиск, нехарактерний іншому камінню. Але чи він натуральний, чи лабораторно вирощений — ні. На око цього ніхто не може зробити. Навіть найдосвідченіші гемологи. Визначити, чи природний, чи синтетичний діамант перед вами, можна лише за допомогою спеціального обладнання.

Лабораторно вирощені діаманти ви не рахуєте справжніми?

Не рахую. Iceberg Diamonds пропонує вироби з діамантами, створеними природою. Але коли мене запитують: «Як ви ставитесь до лабораторно вирощених діамантів?», я відповідаю: «Позитивно, але не в ювелірних прикрасах (сміється), а ось у промисловості та техніці — чому б і ні». До того ж лабораторні діаманти постійно втрачають в ціні. Тобто людина, яка придбала три роки тому лабораторно вирощений діамант за досить таки високу ціну, зараз його навіть не зможе продати, через високу насиченість ринку синтетичними діамантами.

Ти пам’ятаєш, коли усвідомила красу діамантів?

З першого погляду! Я ж ще та сорока (сміється). У буденному житті я обираю простий кежуал, але обов’язково додаю прикраси. І просто обожнюю блиск діамантів. Мені їх дарує мій чоловік. Це наша мова кохання. Взагалі гадаю, що в жінки стається переломний момент, коли вона починає носити діаманти. Вона стає більш впевненою у собі. Бо діамантова прикраса підкреслює та підвищує її статус.

Ти носиш біжутерію?

Ні. Але у мене є дві красиві символічні прикраси в патріотичних кольорах, які я придбала, щоб підтримати майстриню.

Що ти думаєш про дівчат, які використовують біжутерію?

Насправді я думаю, це мистецтво — вдало комбінувати прикраси. Вміти поєднувати коштовності та біжутерію — взагалі хайлевел. Гадаю, що біжутерія недоречна на заходах black tie. Але так само я переконана, що не можна ставити вимоги до інших людей, бо у всіх різні вподобання, пріоритети та фінансові можливості.

Серед інстатрендів — гра у бліц. Пограємо? Діаманти: денні чи вечірні?

Вечірні. Бо це про розкіш та можливість розкрити ошатність цього каменю.

Діаманти у прикрасах Sciaparelli чи Cartier?

Звичайно, Cartier. Адже Cartier — це про діаманти та високе ювелірне мистецтво. Мені подобається історія цього бренду та його еволюція.

Cartier: браслет-цвях чи кольє-пантера?

Пантера.

Пантера Cartier чи змія Bvlgari?

Змія Bvlgari. Бо це — шедевр ювелірної майстерності та колосальна робота — закріпити на ній діаманти.

Марія Каллас чи Жаклін Кеннеді?

Вагаюсь. Обидві мали неповторний стиль та зналися на діамантах. Але все ж таки Жаклін Кеннеді.

Кольє «Серце океану» чи корона Єлизавети II?

Корона. Мені імпонує постать Єлизавети II. Вона була стримана, елегантна та дуже сильна особистість. Надихаюся нею.

Нещодавно інтерв’ю для видання LIKEinUA дала пластичний хірург світового рівня, фахівець вищої категорії з 19-річним досвідом та кандидат медичних наук (PhD) Варсік Бикадорова (Дадаян). Експертка переконана, що її покликання — допомагати людям відновлювати та вдосконалювати власну красу, ставати впевненими у собі та щасливими. Про любов до професії та вміння бачити красу в буденності вона розповіла в інтерв’ю.