Український модний бренд Obiimy та Українське товариство охорони птахів презентували мистецький соціальний проект до Міжнародного дня птахів.
Раді повідомити про вихід нової колекції шовкових виробівмодного бренду Obiimy, що створена у колаборації з талановитою художницею Анною Кловак. Колекція «Співочадуша» присвячена рідкісним птахам, що входять до Червоної книги України. У цьому проєкті ми співпрацюємо із природоохоронною громадською організацією ГО «Українськетовариство охорони птахів», котрому перерахуємо частину прибутку від продажу кожної хустки з колекції. Зокрема, підтримуємо проект ТОП під назвою «Охорона рідкісних видів».
Вихід колекції ми приурочили до Міжнародного дня птахів, котрий відзначається 1 квітня вже понад 130 років. Це екологічне свято було започатковано у США та присвячене вшановуванню птахів, їх збереженню та охороні.
В Україні біля 90 видів птахів занесено до Червоної книги України і більшість з них знаходяться на межі зникнення або чисельність їх популяцій стрімко скорочується через втрату місць існування, військові дії на нашій землі. Також серед причин – використання пестицидів, забруднення довкілля, нестача вологи та значне погіршення клімату. На думку міжнародних експертів, понад тисяча видів пернатих зникнуть у наступному столітті.
«Частина коштів від продажу хусток колекції «Співоча душа» буде спрямована на виготовлення та встановлення гніздівель для сиворакш на півночі України, – говорить Зоряна Лук’янчук, керівниця напрямку розвитку та роботи з партнерами ГО «Українське товариство охорони птахів», – охорона зникаючих видів, таких як сиворакша, є важливою частиною збереження екосистем і природної спадщини України. Спільний проєктбренду Obiimy та Українського товариства охорони птахів є прикладом того, як мода може підтримувати природоохоронні ініціативи. Кожна хустка з цієї колекції – це не лише стильна річ, а й внесок у збереження унікального птаха».
Сиворакша – один із найяскравіших перелітних птахів, який щороку повертається до України на гніздування. Через вирубку дуплистих дерев та використання пестицидів чисельність сиворакші стрімко зменшується. Вид має охоронний статус і занесений до Червоної книги України як зникаючий. Українська популяція дуплогніздних сиворакш зосереджена на території Північного Полісся, зокрема на Рівненщини. Щоб зберегти птаха, необхідно створювати умови для вдалого гніздування, встановлюючи штучні гніздівлі, які компенсують втрату природних місць гніздування.
«Разом із талановитою художницею Анною Кловак ми створили художні роботи із зображенням рідкісних птахів, котрі лягли в основу хусток, – говорить власниця модного бренду Obiimy Світлана Сніжко, – хочемо, щоб наша колекція «Співоча душа» стала своєрідним маніфестом любові до природи та пернатихзокрема. Закликаємо всіх небайдужих підтримати проект, обрати одну з наших хусток та долучитись до програми «Охорона рідкісних видів птахів».
Ідея колекції народилася у далекій Кенії, коли серед екзотичних краєвидів Світлана Сніжко зустріла наших українських лелек. У той момент вона зрозуміла: наші неймовірні птахи долають тисячі кілометрів, щоб знов повернутися додому, а разом із ними повертається наша відповідальність збереження всього живого на планеті.
«Для нас це не просто колекція та мода, – каже Світлана, – це нагадування про необхідність нашої турботи про довкілля. Квіти, що вже входять до Червоної книги: горицвіт, язичник сивий, тендітна любка дволиста – вони ще є, вони ще живуть. Але чи помічаємо ми їх? Птахи, що співають нам зранку – чи є в них шанс на виживання? Ця колекція створена, щоб нагадати: краса навколо нас – не вічна, і ми маємо берегти її вже зараз».
Не секрет, що пернаті, подібно як і люди, гинуть внаслідок бойових дій, покидають свої гнізда та мігрують, втрачають потомство. Їм ніде сховатись їм від обстрілів. Ось декілька основних загроз для птахів в умовах бойових дій. Це загибель від прямого ураження осколками чи зброєю, від впливу вибухової хвилі, враження пожежами, внаслідок яких руйнуються гнізда з кладками яєць та пташенятами.
Кожен елемент колекції «Співаюча душа» – заклик дивитися ширше та бачити більше. Захоплюватися польотом птаха та його піснею й водночас берегти, підтримувати.