Травень – місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Як зазначає Олена Зеленська така обізнаність потрібна завжди, як навичка самодопомоги, як вміння зупинити головний біль чи збити температуру.

Вчора, 10 травня, на засіданні Міжвідомчої координаційної ради з психічного здоров’я під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля Олена Зеленська заслухала проєкти міністерств, спрямовані на відновлення людини.

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

  • Міністерство оборони зосередиться на психічному відновленні військовослужбовців і членів їхніх сімей, звільнених із полону, – зокрема, шляхом створення спеціалізованих центрів.
  • Міністерство у справах ветеранів запропонувало цифрове рішення для підтримки захисників і захисниць та їхніх сімей під час повернення до мирного життя.
  • Міністерство соціальної політики планує створювати Центри життєстійкості, орієнтовані на психосоціальну підтримку жителів громад, фахівців першої лінії контакту, волонтерів.
  • Міністерство охорони здоров’я забезпечуватиме доступність послуги з відновлення психічного здоров’я на первинній і вторинній ланці медицини через сімейних лікарів.
  • Міністерство освіти і науки формуватиме навички психічної стійкості на всіх рівнях освіти, від дошкільної до вищої, а також трансформуватиме психологічну службу в системі освіти.
  • Міністерство внутрішніх справ створить алгоритм надання кризової психологічної допомоги та супроводу людей у надзвичайних ситуаціях, який діятиме не лише під час події, але й згодом.
  • Міністерство молоді та спорту через платформу СпівДія забезпечуватиме послугу з психологічної підтримки дорослих, дітей і підлітків.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

«Ментальне здоров’я – це наш імунітет, як індивідуальний, так і колективний. Якщо в кожного з нас все дійсно стане ОК, набагато краще буде всім», — зазначила Зеленська.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська