PhD Public Administration, сертифікований коуч ICF та ECF, бізнес-тренерка Гріщенко Юлія вже більше 5 років допомагає людям змінювати своє життя на краще та розвивати бізнес. В її кар’єрі понад 5000 годин коучингової та тренерської діяльності, клієнти в ArcelorMittal та Верховній Раді. Спеціально для LIKEinUA пані Юлія розповіла про свої досягнення та нюанси роботи.

Ви сертифікований коуч за стандартами ICF та ECF, чи могли б ви пояснити, що означають ці абревіатури?

Так, звичайно. ICF — це міжнародна коучингова федерація (International Coaching Federation) – провідна світова організація, яка покликана підтримувати і розвивати коучинг як професію, задаючи високі професійні стандарти, забезпечуючи незалежну сертифікацію та створюючи глобальну мережу професійно підготовлених спеціалістів.

 

ECF (European Coach Federation) — перше професійне співтовариство коучингу у країнах Балтії та Східної Європи, що створює та поширює стандарти сертифікації та технології коучингу, атестації коучингових програм та акредитації шкіл тренерів.

Чому саме коучинг Ви обрали своєю діяльністю?

Все своє свідоме життя я на постійній основі займаюся самоосвітою і розвитком з різних сторін. В мене завжди було багато питань і хотілось знайти на них відповіді. Життя дає нам відповіді через людей, ситуації, діяльність, але це такий довгий шлях. З коучингом все відбувається швидше та ефективніше. Є гарний вислів: «Як ти думаєш так ти і живеш».

Коучинг — саме той інструмент, який працює з мисленням. Він допомагає краще пізнати себе і змінити життя, діяльність на краще. Бути більш свідомим і більш якісно та усвідомлено жити життя. Спочатку в нас з’являються думки, потім ми надаємо їм певну словесну чи письмову форму або одразу переходимо до дій та отримуємо результат (думка-слово-дія-результат така наче проста формула). Я вважаю, що з усіх складових найважливіша думка. Все це тому, що зміна мислення веде до зміни усіх інших складових нашого життя незалежно від контексту (робота, бізнес, відносини, сім’я тощо). Тобто змінюючи думки ми можемо кардинально міняти життя та отримувати інші бажані для себе результати.

Як Ви опинилися саме в цій сфері? Який Ваш бекграунд? PhD Public Administration — звучить дуже серйозно.

За першою освітою я юрист. Працювала у Верховній Раді України і там вже отримала направлення на підвищення кваліфікації. Захистила кандидатську в Академії Державного Управління при Президентові України, і паралельно, захищаючи кандидатську, я познайомилась з коучингом та пірнула в нього з головою. Я побачила і відчула, як він працює на собі. Шкода, що я не знала про нього раніше.

Коучинг — це дієвий інструмент, за допомогою якого набагато легше та швидше можна рухатись по життю і досягати особисті і бізнес цілі, а також пізнавати себе і міняти свою реальність.

А щодо бекграунду, то весь мій досвід — це значний бекграунд, що лише посилює та допомагає мені, як тренеру та спеціалісту бути більш ефективною для своїх клієнтів, допомагати їм в досягненні цілей.

Як зрозуміти, що мені потрібен коуч та з якими запитами до Вас можна звернутися?

Якщо нам потрібна нова зачіска ми йдемо до перукаря, якщо щось по здоров’ю — до лікаря, звести баланс — до бухгалтера, за обновками чи продуктами в магазин, за красивою фігурою до спортивного тренера, за новим автомобілем — в автосалон, тощо… перелік можна продовжувати.

Але, що робити, коли є питання на які хочеться знайти відповіді і не знаходиш, коли бажаєш змін у житті/бізнесі, хочеш вийти на новий рівень і не знаєш з чого почати. Чи взагалі зрозуміти, що хочеш. Коли щось йде не так і ти ходиш по колу, ступаючи на ті й самі граблі, по тому самому звичному для тебе маршруту. Або коли в тебе все чудово, але ти бажаєш змін, бо на тому рівні життя, де ти є, вже не цікаво і все знайомо та пора рухатись далі, виходити за звичні рамки.

Коучинг — це про те, де ти є зараз у своєму запиті, твоя точка А і те, куди би ти хотів — це точка Б. Це все про коучинг.

Особисто я не розділяю «life» та «business», тому що завжди працюєш з людиною в якої є як особисте життя, так і певна діяльність, якою вона займається. Тож коли ми говоримо з вами про «бізнес» чи про «життя» — ми говоримо з однією людиною — з вами, з клієнтом! А саме: маємо справу з вашим мисленням, світоглядом, переконаннями, упередженнями звичайною та опрацьованою роками поведінкою, емоціями і реакціями. А контекст може бути будь-який. Ви можете рухатись самостійно, але іноді на це можуть піти тижні, місяці і роки… а з коучем багато процесів відбувається швидше.

Зараз багато спеціалістів в цій сфері, як знайти того самого?

Перш за все, звертайте увагу на освіту, досвід. Також важливо, щоб людина підходила саме вам, щоб з нею було комфортно працювати, розмовляти, будувати плани і йти до результату. Бо може людина бути гарним спеціалістом, але не зовсім підходити. Знаходьте своїх! Це стосується будь-якої сфери діяльності.

«Немає нічого неможливого» — це Ваш девіз по життю. Чим він підкріплений? Чи доводилося Вам здійснювати неможливе?

Так і не раз. Я дівчина зі звичайної сім’ї. Приїхала в Київ з невеликого міста поступати в університет, не маючи за плечима нікого і нічого. Всього доводилося досягати самостійно. І на цьому шляху я крок за кроком, кожного разу все більше переконувалась, що якщо ти дійсно чогось хочеш, бажаєш, то ти до цього обов’язково прийдеш. Головне вірити в себе, йти обраним шляхом і не здаватись. Якщо зачинені одні двері стукайте в інші. Якщо спіткнулись — підіймайтесь. Якщо щось не влаштовує — змінюйте.

Ми здатні на більше ніж можемо собі уявити. Більше ніж наш мозок може собі дозволити та пропустити. Тож нам постійно потрібно розширювати пропускну здатність свого мозку, виходити за рамки.

Здебільшого всі цілі, які я перед собою ставила я досягла. Наразі в мене новий етап у житті і нові цілі, нові горизонти… Життя не статичне, тому й цікаве.

Чи змінилося Ваше життя після повномасштабного вторгнення?

Так, авжеж, як і в усіх українців. Я звичайна людина і напочатку пережила весь спектр емоцій і пройшла всі стадії усвідомлення того, що відбувається. Я обираю жити в Україні, в рідному вже для мене Києві. Я вірю в Україну і українців та бажаю нам усім скорішої перемоги.

В особистому житті також відбулися зміни: я стала мамою і це нова приємна роль для мене. В професійному — більше роботи онлайн.

Наразі ментальне здоров’я виходить на перший план. Важливо піклуватися про себе та свій стан, бо від цього залежить все інше: фізичне здоров’я, робота, стосунки, бізнес і взагалі інтерес до життя. В разі потреби, звертатись до спеціалістів.

Яка Ваша місія?

Щоб якомога більше людей ставали свідомими та проживали усвідомлено і щасливо своє життя. Воно в нас єдине і це не чернетка!