У Нью-Йорку перша леді України Олена Зеленська та прем’єр-міністр Денис Шмигаль отримали надзвичайно символічний подарунок для України від американців – саджанець того самого дерева, яке вижило під час теракту 11 вересня. Деревце передала українцям президентка Меморіалу 9/11 Еліс Грінівальд як символ стійкості та надії. 

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

«Це дерево, на перший погляд, цілком звичайне. Якби не рубці, які залишилися на ньому після жахливого теракту 11 вересня в Нью-Йорку. Дерево, яке росло в павільйоні біля Світового торговельного центру, дивом урятували з-під чотириметрових завалів, виходили й врешті пересадили до Меморіалу 9/11.

«Дерево, що вижило» – так його називають. Сьогодні від президентки Меморіалу Еліс Грінівальд ми з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем отримали саджанець, який виріс із насіння цієї рослини, щоб передати його українцям як символ стійкості та надії.

Із 2013 року Меморіал дарує такі саджанці громадам, які пережили страшні трагедії та вистояли. Так, торік деревця отримали норвезькі громади Осло та Утея, де озброєний чоловік убив 77 осіб. Ще раніше – грецьке місто Марафон, де через лісові пожежі загинуло понад сто осіб, і Багамські острови, спустошені ураганом.

А сьогодні – Україна, яку спустошує російська орда. Україна, у деокупованих містах якої знаходять братські могили із сотнями закатованих. Україна, багатоповерхівки якої щодня руйнує ракетами держава-терорист – Російська Федерація.

До дерева, що вижило, приходять американці, які втратили близьких у тому страшному теракті. У травні дерево підсвічували синьо-жовтими кольорами – на знак солідарності з народом України. Цю солідарність і підтримку я щомиті відчуваю в поїздці. І впевнена, що українське деревце пустить міцне коріння та зацвіте у звільненій країні», — розповіла Олена Зеленська.

Виглядала перша леді України чудово, вдягнувшись в трендові довгі штані зі стрілками та високою посадкою. Своє вбрання вона доповнила гарною білою вишиванкою та цікавим поясом з китичками, а також одягла класичні черевички на підборах.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська