Зовсім нещодавно музеї витончених мистецтв Бельгії приймали в себе виставку «Український модернізм» –знайомили своїх відвідувачів, зокрема, з Казимиром Малевичем як українським митцем, який навчався та формувався як художник у Києві, знав українську. Лише пізніше артиста «присвоїла» собі Росія, як і багатьох інших українських митців свого часу.
«І ось тепер вже експонати Музею старого мистецтва, Музею межі століть та Музею Рене Магрітта, які входять до Королівських музеїв витончених мистецтв Бельгії – комплексу художніх музеїв у Брюсселі, де зберігається велика колекція живопису й скульптури, стануть ближчими для українських відвідувачів – бо заговорили українською за допомогою нашого аудіогіда.
Українська стала доступною також для гостей художнього музею Барберіні в німецькому Потсдамі. Заклад відомий своєю колекцією пейзажного живопису світових імпресіоністів та постімпресіоністів. Тут зберігається, зокрема, 34 картини Клода Моне.
Дякую керівництву музеїв і нашим посольствам у Бельгії та Німеччині.
Отже, в нашому проєкті з українізації пам’яток світу вже 89 аудіогідів у 47 країнах. Продовжуємо говорити зі світом мовою мистецтва. Нехай воно буде зрозумілим і примножує порозуміння між усіма вільними країнами», — зазначила Олена Зеленська.