Бібліотека на Пріорці для дітей Києва здобула друге місце на IFLA Green Library Award 2024 — всесвітньому конкурсі, який відзначає бібліотеки, що просувають ініціативи з охорони довкілля.
Проєкт «Екологічний простір «Зелена» бібліотека»: у пошуках екогероїв та виходу з екологічної кризи» бібліотеки на Пріорці для дітей (Київ) отримав друге місце в номінації «Найкращий проєкт зеленої бібліотеки» міжнародного конкурсу IFLA Green Library Award 2024. Нагорода дається за вагомий внесок бібліотек у екологічну просвіту та діяльність.
Нагородження відбулося під час міжнародної конференції IFLA Culture Knowledge Community, що пройшла впродовж 6-9 жовтня 2024 року у Барселоні. Ганна Кобець, завідуюча бібліотекою та Люсьєна Шум, директор БФ “Бібліотечна країна” взяли участь в Церемонії нагородження в Барселоні.
Це вже дев’ятий подібний конкурс серед проєктів «зелених» бібліотек світу, який відбувається під егідою Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (The International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA). Рейтинг провадиться у двох категоріях: найкраща «зелена» бібліотека (масштабний проєкт) та найкращий проєкт.
Київська бібліотека на Пріорці у фіналі конкурсу в категорії «Найкращий проєкт «зеленої» бібліотеки» була поруч з бібліотеками Китаю, Туреччини, Словенії та Ірландії, поступившись першістю лише бібліотеці з Ірландії. Загалом цього року 44 екопроєкти з усього світу подали заявки на участь в конкурсі.
Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна»: «Бібліотеки України мають змогу ставати голосом України на міжнародній арені та говорити про українські досягнення, а також воєнні виклики. Наслідки російської війни для довкілля України та сусідніх країн носять катастрофічний характер, і бібліотека завдяки участі в конкурсі змогла донести цю інформацію до світової бібліотечної спільноти».
Ганна Кобець, завідуюча бібліотекою на Пріорці для дітей (Київ): : «Успіх нашої бібліотеки продемонстрував, що українські бібліотеки навіть в сучасних непростих умовах здатні конкурувати з колегами з усього світу, де бібліотеки традиційно є активною частиною соціуму та громади. Отже і наш вітчизняний досвід розвитку бібліотек відповідає і вимогам часу, і потребам громади. Навіть з існуючими ресурсами та можливостями можна ефективно реалізувати програми розвитку та трансформації бібліотек та галузі загалом у сучасні багатофункціональні простори, що служать потребам громад. За час впровадження проєкту нам вдалося створити справжній, наповнений реальним змістом простір, головне завдання якого – формування екологічної культури та свідомості дітей та молоді. Особливі напрямки нашої роботи: дитячий екоклуб, що передбачає регулярні екозустрічі-практикуми з дітьми, мистецький проєкт «Збережи життя», головний зміст якого – демонстрація екологічних проблем через мистецтво, проєкт «ДубкросінгUA», впроваджений у співпраці з громадою наших сусідів і партнерів Гірки Крістера. Саме ці напрямки демонструють нашу роботу, відповідають Цілям сталого розвитку та, як результат, приводять до успіху, головний секрет якого – небайдужість».
Проєкт «Екологічний простір «Зелена» бібліотека» спільно заснували благодійний фонд “Бібліотечна країна” з Бібліотекою на Пріорці в 2019 році.