У неділю 18 серпня не стало відомого французького актора, режисера, сценариста та продюсера Алена Делона. Йому було 88 років. В памʼять про кумира мільйонів ми вирішили згадати його зірковий шлях.

Будувати карʼєру в улюбленій справі було для Алена не легкою працею. Справа в тому, що в юності в Європі йому відмовляли через привабливість, а кар’єру в Голлівуді збудувати не вдалося. Незважаючи на це Делон все одно здобув світову славу і знявся у відомих режисерів, як Вісконті, Антоніоні та Годар.

 

Народився майбутній актор у передмісті Парижа. Дитинство було непростим: батьки розлучилися, коли Алену було три роки, а коли мати вийшла заміж вдруге за власника м’ясної крамниці хлопця на декілька років віддали у прийомну сім’ю.

Делон був норовливим учнем, а через погану поведінку був виключений з кількох пансіонатів. Через втечі та погану поведінку Алена влаштували на роботу в мʼясну лавку вітчима, де він освоїв ремесло ковбасника.

У 17 років вступив в армію та записався до морської піхоти Франції. Але через крадіжки був звільнення зі служби. Навички, отримані за роки армії, стали в нагоді майбутньому акторові під час роботи над картиною «Зниклий загін», де він знявся разом із Клаудією Кардинале.

21-річний Делон переїжджає у Францію, де працює портьє, офіціантом та продавцем. Робота у столиці дає йому нових друзів та гарні знайомства, завдяки чому він попадає на Каннський фестиваль, проходить свої перші кінопроби та отримає роботу.

Через рік виходить фільмі «Коли втручається жінка», а ще через рік дві картини: «Будь красивою і мовчи» з Жан-Полем Бельмондо та «Крістіна» з Ромі Шнайдер, з якою у Делона був роман тривалістю шість років.

Першу справжню популярність йому приніс фільм «Слабкі жінки» 1959 року, завдяки якому він отримав свою велику роль в картині «На яскравому сонці» роком пізніше. Цей фільм — це екранізація роману Патриції Хайсміт «Таланливий містер Ріплі», де режисером став француз Рене Клеман. Делону дісталася головна роль авантюриста Тома Ріплі, яку пізніше також зіграв Мет Деймон.

1960 року Ален Делон знявся у фільмі Лукіно Вісконті «Рокко та його брати». Саме цей режисер привів актора у театр. А 60-ті стали «епохою Делона» — оскільки саме тоді вийшли його найвідоміші фільми.

Не дивлячись на те, що Голлівуд красеню-актору підкорити не вдалося, у 70-х роках його полюбив радянський глядач, а сам Делон знявся в радянських картинах.

А після повномасштабного вторгнення Росії на територію України Ален Делон підтримав українців, декларував вірші Шевченка і навіть був нагороджений Володимиром Зеленським «За заслуги».