Успішна бізнеследі та співвласниця клубу The One on the Million Лідія Філатова своїм прикладом доводить, що неконфліктність, уміння тримати баланс та прагнути гармонії — запорука успіху. Ще більше правил життя Лідії — в інтерв’ю Likein.UA.

Минулий рік був успішний для The One on the Million. Що нового ви додали до програми клубу 2025-го?

Ми йдемо в ногу з часом. Якщо залучаємо спікерів із царини бізнесу, то говоримо про найактуальніші напрями. Наприклад, запровадження штучного інтелекту в маркетинг. Як і раніше, багато уваги приділяємо духовному розвитку, самопізнанню, а також благодійності та підтримці української сучасної культури.

Цьогоріч проведемо Віденський бал одразу у двох країнах — Україні та Азербайджані. Бал — це не просто гарний захід та привід вийти на танцмайданчик у розкішній сукні. Його важлива складова — благодійність. Усі зібрані кошти будуть перераховані у фонд допомоги дітям, які постраждали від російсько-української війни.

Багатозадачність — ваша суперсила. Ви одночасно працюєте у кількох бізнес-напрямах, при цьому вам вдається тримати баланс між роботою та родиною. У чому ваш секрет?

Важливо бути чесною з собою. Чути та слухати свої бажання. Розуміти, що для тебе справді важливо та цінно в житті, й розвиватися в цьому напрямі. А ще — все робити з любов’ю, займатися лише улюбленою справою, жити лише з коханою людиною (усміхається).

Де ви берете на все це стільки енергії?

Я рано встаю, зазвичай о 5–6 ранку. Випиваю склянку теплої води та йду в парк — я займаюся скандинавською ходьбою. Проходжу 5 км, потім займаюся йогою чи відвідую басейн. Але прогулянка у парку — це головне. Вона дає мені заряд енергії на цілий день. Плюс я дотримуюсь правильного харчування, не вживаю алкоголю, уникаю спілкування з токсичними людьми. Я й сама за натурою нетоксична та неконфліктна. Намагаюся ніколи не казати слово «ні».

Це вроджена чи набута навичка?

Думаю, це робоча звичка, оскільки я понад 25 років працюю у luxury-сегменті. Я навчилася не вступати в конфлікт, а намагатися почути людину. Так, думка іншої людини може не збігатися з моєю, але вона має право на існування. Гадаю, головний секрет не конфліктувати — любити людей. Я люблю людей. Намагаюся фокусуватися на хорошому, що є в кожному, й не зациклюватись на недоліках. Зараз мене не може роздратувати банківський працівник чи робітник із податкової служби. На зауваження, навіть не в найкоректнішій формі, я похитаю головою і скажу: «Не нервуйте, будь ласка, зараз все зробимо, як має бути».

Ви уникаєте слова «ні». Як реагуєте, коли вам кажуть «ні»?

Якщо я розумію, що ну ніяк не зможу змиритися з «ні» — вступлю в діалог, щоб зрештою почути «так». Але якщо мова про щось несуттєве — йду далі й не думаю про відмову.

Ви комусь заздрите?

Заздрю людям, які на сьогодні читають більше за мене. Приділяють більше часу саморозвитку. Успішніші за мене. Але ця заздрість позитивна. Вона надихає, а не руйнує. Я з дитинства оточую себе людьми, які в чомусь кращі за мене. У цьому моя суперсила (усміхається).

Ви любите книги, а чи стежите за тим, що читає ваша донька?

Мені пощастило, що доньці передалася моя любов до читання. Вона читає по 200 сторінок на день. Причому класику зі шкільної програми — Франца Кафку, Альбера Камю, Оскара Вайлда. І я перечитую разом із нею. Бо у доньки багато питань з літератури, і я щаслива та вдячна долі, що вона хоче їх обговорювати зі мною.

Як ви знаходите час для читання?

Це питання пріоритетів. Я швидко читаю, мені нескладно знайти час на книгу.

Але хтось не знаходить час навіть на спілкування у сім’ї.

Запорука успішних відносин, особливо у сім’ї — у взаємній повазі. Вміння за потреби поступитися. І це не вияв слабкості, а скоріше навпаки.

Якби у вас був телефонний номер Бога, про що б ви його попросили?

Я б просила миру для всього людства. Ще до вторгнення росії на територію України я переймалася питанням: чому в сучасному світі, коли люди зробили такий великий прорив у науці та технологіях, є можливість знайти ліки від багатьох хвороб, продовжити життя та молодість, освоїти космос… люди винаходять зброю, щоб відбирати чуже життя?

А якби Бог був жінкою, як би звучало ваше прохання?

Попросила, щоб люди якнайшвидше знаходили своїх половинок, своє кохання (усміхається). Щоб у пар було якнайбільше можливостей провести час разом, народити та виховати дітей, дочекатися онуків. І щоб не було розлучень, бо я не вірю, що діти від розлучення батьків не страждають. Хочу, щоб люди зустрічали одне одного і щоб це було раз і назавжди.