Світлана Халмурадова — спікер бізнес і фітнес-форумів (YBC , Profit Convention) з 16-річним досвідом підприємницької діяльності в фітнес-індустрії в ексклюзивному інтерв’ю для LIKEinUA розповіла, як повномасштабна війна зруйнувала її бізнес, але відкрила нові двері. Як із біженки пані Світлана стала персональним хелс-коучем з відновлення тонусу та здоров’я еліти Парижу.

ЇЇ СУПЕРСИЛА:

Закохую в фізичні активності з першого тренування.

ЇЇ РОДЗИНКА:

Шляхом адаптивних персоналізованих вправ, підібраних під запит клієнта, допомагаю відновити естетику тіла та підтримувати високий рівень здоров’я, енергії на постійній основі.

ЇЇ МІСІЯ:

Пролонгувати молодість та здоров’я тіла клієнтів завдяки свідомому підходу в тренуваннях, без виснаження та насилля над собою.

Світлана, розкажіть, чим Ви займалися до війни.

До війни я вела одночасно декілька фітнес-проектів: будувала свій фітнес-центр, була управляючим партнером, надавала консалтингові послуги по відкриттю фітнес-клубів, навчання тренерського складу, та проводила майстер-класи.

Напередодні війни Ви готувалися до відкриття нового фітнес-клубу — чисто Ваш проект, але війна змінила плани. Розкажіть, як вдалося знайти в собі сили та продовжити працювати?

На фоні війни втрата грошей і закриття свого проєкту не виглядали вже так страшно і безповоротно.

Найперше, що турбувало і лякало — це безпека мого сина. Друге — це боргові зобов’язання перед моїми друзями, які позичили мені частину грошей на проєкт. Розуміючи на той момент, що фітнес-сфера в Україні просяде як мінімум на рік, я прийняла рішення виїжджати за кордон і шукати варіанти відновити свій фінансовий стан.

Після повномасштабного вторгнення та втрати бізнесу Ви вирішили виїхати за кордон. Як так сталося, що їхали Ви до друзів в Іспанію, а осіли в Парижі?

Доленосна історія. Власник фітнес-студії в Києві, якому я надавала консультації та була тимчасовим кризис-менеджером в його проєкті, запропонував мені перепочити дві-три ночі в Парижі в квартирі його батьків, і потім вже їхати далі, бо за кермом я провела щонайменше 36 годин без сну. На той момент я їхала і Іспанію, і шукала по знайомим місце, де можна було б перевести дух і видихнути. Але доля склалася інакше.

Поки ми перебували в Парижі, моїй сестрі запропонували житло і роботу — це був перший знак залишитися у Франції. Сестра, не знаючи мови, не хотіла залишатись в Парижі сама. А я зрозумівши, що її вдалось влаштуватися в Парижі без зусиль, вирішила на якийсь час залишитись сама, щоб їй допомогти адаптуватись в новій країні, а через місяць-два вирушити вже з сином в Іспанію.

Я почала шукати тимчасове, як я думала на той момент, житло для себе і сина. Тоді можна було знайти декілька сайтів, де іноземці надавали тимчасовий прихисток українським біженцям, і відправила запити більше 30 сім’ям. Французи один за одним відповідали, що вже взяли людей до себе, або що в них немає місяця для двох чоловік. Але нам дуже пощастило, оскільки я отримала повідомлення від чоловіка, який сказав, що має родину, в яких може бути вільна квартира-студія, а якщо ні, то ми з сином можемо пожити в його вітальні. На щастя люди, які мали студію, відгукнулися, та надали нам житло на 4 місяці, а також допомогли влаштувати сина в найкращий приватний коледж Парижу безкоштовно. Це вже були другий та третій знак залишитися.

Події складались на диво досить легко — тому можна сказати, що то не я обрала Париж, а Париж обрав мене.

Доля склалася так, що приїхавши біженкою в Європу, Вам вдалося влитися в середу еліти паризької столиці, та стати фітнес-тренером. Розкажіть про Ваш бекграунд та як вдалося знайти роботу?

Сім’я, яка прийняла мене з сином, за першою спільною вечерею запитала, чим я займалась в Україні — і я розповіла, що мала на той час 13-річний досвід в фітнес-бізнесі, як співзасновниця, управляючий партнер фітнес-центрів та ментор тренерів. На що вони відповіли, що у Парижі може бути складно знайти таку саму роботу без знання мови. Перше, що спало мені на думку на той момент, що я зможу реалізуватися в персональних тренуваннях.

Моя приймаюча родина розмістила разове оголошення з моїм коротким резюме в закритій групі району, де ми жили, і вже за два тижні мій графік був заповнений. Через 3 місяці в мене вже був лист очікування — бо інформація про мої тренування ширилась кожен день завдяки задоволеним клієнтам. Як я дізналась пізніше — я потрапила в сім’ю маркетинг-директора ювелірного дому Cartier і жили ми в найдорожчому районі Парижу — відповідно і клієнти, які ділились контактами, — це бізнес-еліта французької столиці, де мої контакти передають з рук в руки і лише по рекомендаціям. Цікаво те, що за два з половиною роки у Парижі я отримала дві пропозиції відкрити фітнес-студії — та це вже інша історія.

В чому полягає робота фітнес-тренера?

Це відновлення тонусу і здоров’я тіла, шляхом адаптивних вправ підібраних до фізіологічних параметрів та психотипу клієнта. Так як я маю вже більше 35 сертифікацій в різних фітнес-напрямках, мені легко будувати комфортні програми, які задовольняють потреби клієнтів на 100%.

Чим відрізняється Ваша минула робота від теперішньою? Чи сумуєте по веденню бізнесу?

Найбільше, чим відрізняється моя теперішня робота, це усвідомленням, що можна генерувати ті самі гроші, що і раніше, але бути персональним тренером без команд, приміщень і в кайф проводити час з цікавими людьми. Справа в тому, що в масштабному бізнесі з понад сотнею працівників і тисячами квадратних метрів фітнес-простору, завжди є величезні витрати та ризики.

Як пережили розлуку з чоловіком перебуваючи за кордоном 2,5 років?

Мій психотерапевт була зі мною з першого дня, бо з чоловіком за тисячі кілометрів ми б не впорались самі. А так за час війни наші відносини переросли в пропозицію онлайн на Єлисейських полях і шлюб через рік після цього. І ще рік шлюбу на відстані.

Наразі Ви повернулися в Україну. Чи продовжуєте Ви роботу фітнес-тренеркою французької еліти? Та у якому форматі?

Наразі 70% часу планую жити в Україні і періодично навідувати своїх французів в Парижі. Сьогодні поєдную формат онлайн-супроводу з поїздками в Париж і живими зустрічами з моїми парижанами.

Які у Вас плани на майбутнє? Чи є якісь нові проекти?

Дуже хочу розібратись в інвестуванні і почати формувати пасивний дохід, можливо відкрити свою студію персональних тренувань та супроводу.

Що Вас мотивує?

Перше — це затребуваність моїх послух.

Друге — це коли клієнтам стає фізично доступне те, про що вони хотіли, чи мріяли: від щоденної болі в спині і невпевненій верховій їзді — до участі у змаганнях і призові місця без болю і травм в 40 років; покращення лікарських показників при варикозі та артрозі, вільний рух без болю після травм та операцій в 50-65 років; участь в тріатлоні клієнта, якому за 50.

Що приносить Вам найбільше задоволення?

Коли завдяки нашій спільній з клієнтом роботі, він почувається здоровим і активним в будь-якому віці, і фізичні активності стають частиною життя в задоволення без виснажень. Після моєї роботи з клієнтом — я знаю, що він може займатися будь-яким видом фітнесу чи спорту, і буде здоровим і неушкодженим, зрозуміє, як в задоволення досягати результату і відчувати своє тіло. І звичайно виглядати він буде молодше свого віку.

Як проводите вільний час?

Вчусь грати на фортепіано, готую інколи, багато гуляю, тренуюся сама, навчаюся та вдосконалюю свої знання, інколи зустрічаюся з друзями.

Ви у прекрасній фізичній формі, як вдається підтримувати струнку фігуру? Чи були зриви, особливо під час війни?

Завдяки своєму досвіду та знанням — я знаю своє тіло, цьому навчаю і своїх клієнтів — тримати роками бажану вагу без зривів та постійних дієт. Тому зривів, чи набору ваги я не маю вже більше 16 років. Навіть маючи перерву в тренуваннях в 3 роки — я не набирала за цей час, бо є важлива складова, як збалансоване харчування та варіативність фізичної активності.