Свій перший візит на посаді державного секретаря в закордонних справах Великої Британії Девід Камерон здійснив в Україну в листопаді 2023-го. Саме тому вчора, 28 лютого, перша леді України розпочала свій візит до Великої Британії з подяки лордові Камерону за послідовну підтримку України.

Сполучене Королівство стало першою країною, з якою Україна підписала Угоду про безпекове співробітництво – у січні 2024 року. Девід Камерон, як і Прем’єр-міністр країни Ріші Сунак, активно виступає за передання російських активів на відновлення України.

«І це те саме, за що виступає і сама Україна: наші території, які зазнали руйнувань від російського вторгнення, потребують відновлення, але справедливо, якщо це буде не за кошт союзників, а за кошт руйнівника – Росії та її активів. Британія долучилася до міжнародної коаліції з повернення понад 19 тисяч викрадених Росією дітей.

Сподіваємося, що Сполучене Королівство й надалі відіграватиме провідну роль у посиленні міжнародної проукраїнської коаліції та допомагатиме нам зміцнювати нашу безпеку і стійкість перед лицем російської загрози. Бо оборона України – це оборона всього демократичного світу та його цінностей», — зазначила Олена Зеленська.

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська