З 15 травня по 2 червня у Національному музеї Тараса Шевченка українська художниця-амбідекстер Оксана Фурса представить свою персональну виставку «ІРЖА». Оксана Фурса — перлина українського фолк-арту та володарка унікальної техніки зустрічного мазка. Художниця створює свої картини двома руками одночасно.

На виставці буде представлено 20 мальовничих полотен із серії «ІРЖА ВІДТВОРЕННЯ».

Це вже четверта персональна виставка мисткині у Національному музеї Тараса Шевченка. Нагадаємо, що у 2022 році художниця презентувала виставку-марафон «Між небом та землею».

«Ця виставка дуже знакова для мене як для художника і людини, що гостро відчуває біль нашої Землі весь час війни. Моя перша воєнна виставка була відкрита 5 липня 22 року. Саме в Національному музеї Тараса Шевченка, який першим відкрив виставковий сезон під час війни в Україні. Тоді я дала собі настанову, що моя наступна виставка в цьому музеї буде знаменником закінчення війни. Саме зараз я відчуваю потребу показати суспільству ретроспективу своїх творчих пошуків, що фіксували на полотні всі історичні та знакові події перебігу війни в Україні. Десь із болем, десь з іронією і гротеском, розповідає Оксана Фурса.Це моя творча розповідь. Я писала картини під час війни так, як ніколи не малювала до того. І це не тільки про рекордну кількість робіт за два роки, а і про кардинальну зміну в моїй авторській техніці, що народилась під час створення колекції ІРЖА».

Концепція виставки «ІРЖА»:

Іржа — як алегорія знищення зброї. Іржа — через яку ми всі проростаємо і відтворюємось, яскравими фарбами, як нова Нація. Іржа — що під час війни зʼїдає наші душі страхом, невпевненістю! Іржа — що зʼїдає наше майбутнє.

Виставка буде відкрита для відвідування з 16 травня по 2 червня 2024 року за квитком до музею. Нагадуємо, музей Тараса Шевченка працює з середи по неділю (з 10:00 до 18:00, каса — до 17:15). Понеділок та вівторок – вихідні дні.