Відомий американський актор сьогодні, 19 квітня, відзначає день народження. Зірці фільмів «Людина-павук», «Чому він?» та «Горе-творець» виповнилося 46 років.

Франко народився у родині поетеси, письменниці та редактора у Каліфорнії. Після школи вступив до університету на філологічний факультет, проте після першого курсу кинув навчання, вирішивши стати актором.

Джеймса успіх чекав майже відразу. Після п’ятнадцяти місяців навчання 21-річний Франко почав активно ходити на прослуховування у Лос-Анджелесі. 1999 року він отримав свою першу головну роль у серіалі «Хулігани та ботани», — проект проіснував недовго, але був позитивно оцінений критиками.

Після цього актор знявся в кількох успішних картинах: «Джеймс Дін», трилогії «Людина-павук», «Трістан та Ізольда», «127 годин».

Його роль «Горе-творець» принесла йому «Золотий глобус» і мала завоювати «Оскар», якби не секс-скандал. У 2018 році Джеймса звинуватили у спробі примусу до орального сексу та спокуси неповнолітньої. Повідомляється, що це сталося після премії «Золотий глобус». Після цього ще п’ять жінок заявили про сексуальну експлуатацію з боку артиста. Сам Франко заперечує всі звинувачення, наголошуючи, що він є прихильником руху проти харасмента Time’s Up.

Через скандал Джеймса видалили з обкладинки Vanity Fair перед виходом журналу і не номінували на премію «Оскар», хоча у нього були всі шанси з фільмом «Горе-Творець». Його кар’єра пішла на спад.

У червні 2021 року актор погодився виплатити 2,2 млн. доларів своїм жертвам до суду. Через рік після цього стало відомо, що актор повертається до роботи — його схвалили на роль Фіделя Кастро у новому фільмі Мігеля Бардема «Дочка Кастро».

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська