У суботу, 18 травня 2024 року, відбувся поєдинок між британським боксером Тайсоном Ф’юрі та українцем Олександром Усиком. Перемогу здобув уродженець Сімферополя, який став абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі.

Непереможений український боксер-професіонал записався у секцію боксу у віці 15 років, до цього займавшись народними танцями, дзюдо та футболом. Займався під керівництвом українського тренера Сергія Лапіна.

«На першому ж тренуванні отримав по повній. Це мене зачепило. Мені доводилося вдвічі більше займатися. Я приходив о третій, а йшов у сім. З’явилися перші успіхи, і я полюбив цю справу. Багато хлопців сміялися з моїх зависань у залі. Але сміється той, хто сміється останнім», — розповів Усик.

Першим серйозним успіхом стала перемога на чемпіонаті світу 2011 року, де боксер здобув перемогу над болгарином Тервела Пулєва, росіянином Артуром Бертербієвим, білорусом Сергієм Корнєєвим, а у фіналі над азербайджанцем Тимуром Маммадовим.

На Олімпійські ігри до Лондона у 2012 році Усик поїхав капітаном збірної та одним із головних фаворитів. Виправдавши надії, спортсмен став переможцем, вперше станцювавши гопак на рингу.

На жаль, батько Усіка не дочекався повернення сина з Олімпійських ігор, померши від інфаркту.

Після успіху на Олімпіаді боксер підписав контракт із компанією братів Кличків «К2 Promotions», з чого почалася його професійна кар’єра. На дебютному поєдинку Усик нокаутував чотириразового чемпіона Мексики Феліпе Ромеро.

З того часу він провів безліч успішних боїв, включаючи поєдинки з Чаззом Уізерспуном, Дереком Чісорою, Ентоні Джошуа, Даніелем Дюбуа і, звичайно ж, Тайсоном Ф’юрі.

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська