«Будинок із химерами» у Києві є однією з туристичних позначок і не просто так. Він приваблює не тільки прикрасами міфологічних та мисливських сюжетів, а й є головною архітектурною спорудою раннього неоготичного стилю Києва. Свою назву отримала завдяки скульптурним прикрасам, тематика яких — тваринний наземний та підводний світи, атрибути полювання, міфічні істоти. Дізнайтеся про сім цікавих фактів про це місце.

Будинок був спроектований видатним архітектором Владиславом Городецьким. Будівництво тривало з 1901 по 1903 рік.

Одна з версій будівництва базується на суперечці між архітекторами Леонтовичем, Кобелевим і Городецьким. Дізнавшись, що Городецький купив ділянку на схилі, архітектори заклали парі: протягом 2 років Городецький мав побудувати будинок на непридатній для цього ділянці.

Ні всередині, ні зовні будинку немає жодної химери — це все відомі науці тварини.

Наразі важко повірити, але тут дійсно жили люди. Сам Городецький оселився у квартирі № 3. Інші шість квартир здавав в оренду. Під вестибюлем господар обладнав майстерню. Вартість оренди сягала 3500 карбованців на рік. Кожній родині надавали персональний винний льох, склад для дров, стайню, сарай для екіпажу, кімнатку для кучера й навіть корівник.

Архітектор не прожив у будинку й десяти років. Після довгоочікуваного африканського сафарі в 1911 році, яке виявилося виснажливим для його бюджету, Городецький навіть взяв кредити, використовуючи «будинок з химерами» як заставу. Невдало повернувши позику, в 1913 році будівлю продали Товариству бурякоцукрового рафінального заводу «Благодатинське», а 1916 року новим власником будівлі став купець Самуїл Німець.

У радянські часи там розташували штаб військово-трудової дружини, потім — Ветеринарне управління Київського військового округу, а від 1944-го будівля опинилася у відомстві Центрального Комітету Комуністичної партії (більшовиків) України, який перепрофілював її у поліклініку.

До повномасштабного вторгнення у будинок було важко потрапити навіть в екскурсією.

За матеріалом Museums of Ukraine