В Києві завершились зйомки ще однієї новели кіноальманаху «Війна очима тварин», до створення якого вже доєднався голлівудський актор Шон Пенн, а також такі українські митці, як Мирослав Слабошпицький, Андрій Лідаговський, Олексій Мамедов та інші.

Автором нової новели кіноальманаху під назвою «Підводна пригода» став молодий режисер Святослав Костюк і в цей раз сюжет занурить глядачів у морський світ. Зйомки фільму проходили в київському океанаріумі «Морська казка», який щодня приймає маленьких і дорослих відвідувачів і під час війни.

За сюжетом маленька відважна рибка Апельсинка відправляється у велике підводне місто, щоб врятувати кращого друга Колючку, на шляху до якого на неї чекають пригоди й небезпечні сутички з хижими акулами та підступними муренами.

«Рибки – це тварини, яких дуже люблять діти — розповідає автор новели Святослав Костюк – і завдяки їх красі та своїй фантазії можна створити цілий світ, який допоможе відмежуватись від тих страшних реалій, що відбуваються. Коли йдеться про війну, важко уявити хеппі енд у класичному розумінні, адже поняття «щастя» і «війна» несумісні, але добро і людяність на такому тлі проявляються значно яскравіше».

Сміливій Апельсинці за сюжетом доведеться об’єднатися з друзями водяного королівства , щоб врятувати місто і тих, хто «понад усе».

«Знімати риб – це як заговорювати стихію. Бо на інших тварин можна хоч якось впливати, принаймні встановити зоровий контакт. Але не з рибами. Це все одно, що нав’язувати волю океану і це дуже ризиковано, — поділився оператор-постановник Володимир Іванов. – Але задача цього фільму про війну та її жахи й несправедливість – викликати у глядача естетичний шок, тому ризик виправданий».

Крім рибок у центрі історії звичайна українська родина – мама з двома діточками — і роль мами виконала українсько-французька актриса Ольга Коротяєва. «Я не звикла до повітряних тривог – у Франції їх немає – але коли я тут спустилась у бомбосховище, я була там одна, бо українці вже настільки адаптувались до страшної реальності війни, що продовжують жити, не зважаючи на небезпеку, — розповідає Ольга Коротяєва. – Але це жахливо, діти не мають страждати, люди не мають гинути від вибухів війни — тому треба розповідати, ні, кричати, щоб увесь світ знав про те, що зараз переживають українці».

Нагадаємо, що героями кіноальманаху «Війна очима тварин» вже стали вовк, корова, білий кролик і орел, а зйомки відбувались в Україні та США.

«Коли щоденно тривають обстріли й лунають тривоги, саме тварини допомагають нашим дітям переключитись від страшних реалій, — зазначив автор ідеї і продюсер кіноальманаху «Війна очима тварин» Олег Кохан. – Невинні жертви війни рятують один одного від знищення — емоційного і морального — а нам з вами потрібно врятувати їх дитинство і дати надію на майбутнє».

Робота над кіноальманахом «Війна очима тварин» кінокомпанії SOTA Cinema Group та Kleos Art розпочали у 2022 році, перший трейлер був презентований на Берлінському кінофестивалі, а на минулорічному Канському МКФ до створення кіноальманаху доєднався актор Шон Пенн і це вперше в історії вітчизняного кіно, коли двічі оскароносний актор бере участь в українському кінопроекті.

Світова прем’єра кіноальманаху «Війна очима тварин» запланована вже в цьому році в рамках авторитетного кінофестивалю, після чого його побачать глядачі. А партнерами проекту виступають «Агенство США з міжнародного розвитку» (USAID) та соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.