На першій в історії Мальтійській бієнале – новій виставці сучасного мистецтва у Європі – Україна представить свій павільйон. Де буде проєкт From South to North художниці Алевтини Кахідзе, організований платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво в партнерстві з Одеським національним художнім музеєм, мистецьким продакшеном NOS з Італії та Українським інститутом.

«Це складна, багатовимірна робота. Авторка, яка народилася на Донеччині, а живе поруч із Бучею, має власний болючий досвід розв’язаної Росією війни. І досліджує його через призму Одеси. Так само як Мальта – південь Середземномор’я, Одеса – наш, український південь зі знайомою мальтійцям атмосферою морського міста.

Та Одеса за два роки повномасштабного вторгнення дуже змінилася. На пляжі хвилями виносить російські міни. Щодня прилітають ракети, які вбивають людей, нищать історичний центр, який, до речі, є спадщиною ЮНЕСКО, як і мальтійська столиця Валлетта. Ракети знищують пам’ятки та музеї. Наприклад, Одеський національний художній музей, у партнерстві з яким створено український павільйон, теж восени зазнав руйнувань. Однак він продовжує працювати, бо це і є одне із завдань мистецтва – рефлексувати дійсність, не лишатись осторонь.

Хочеться, щоб в українській Одесі та в самій Україні гості бієнале з усього світу побачили також самих себе – цивілізацію та культуру, яка бореться з хаосом, не дає зруйнувати себе й інших», — розповіла Олена Зеленська.

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська