Весна — час сезонних застуд, яких можна уникнути. І в цьому допоможуть практичні поради Наталії Чекальської. Спеціально для LIKEinUA експертка з антиейдж медицини, ендокринологиня, кандидатка медичних наук розповіла, як підготувати себе до весняних змін задля нового й омріяного та уникнути нудьги й ГРВІ.

Весна — один із найперспективніших періодів року, коли все живе просинається від зимової сплячки, збільшується тривалість дня, а з ним природно зменшується кількість синтезу мелатоніну (гормонусну) — гальма, яке навесні просто вимикається, і збільшується кількість синтезу серотоніну (гормону радості). Пробуджується природа, і ми, у передчутті, починаємо готуватися до нових подвигів. Але, щоб все вдалося, потрібно правильно вийти із зимового спокою, наслідків нескінченних новорічних застіль, і щоб весняні загострення нудьги, гіповітамінозу та зниженого імунітету пройшли стороною.

Саме час навесні намітити й нові особисті перспективи. Добре б згадати про свої недавні новорічні бажання. Два місяці минули. Як справи з виконанням планів? Можна навіть взяти аркуш паперу та скласти список — що вже зроблено і що ще належить втілити?

Весняна адаптація пройде легше, якщо не порушувати свій режим. Наприклад, якщо ви ніколи не бігали, починати пробіжки навесні не варто. Рухайтеся у своєму темпі. Танцюйте! Просто ходіть пішки, звертаючи увагу на приємні дрібниці навколо.

Коли ми рухаємося, виговорюємося — весь негатив залишається позаду, ми просто йдемо далі.

Сприймайте весну як новий виток свого життя, нові можливості й шанси, потоваришуйте з весною, довіртеся їй і впустіть у своє життя сонячне світло — настрій та сили з’являться обов’язково, а втома і дратівливість поволі розтануть, як торішній сніг. Додайте яскраві кольори в гардероб, зробіть барвисту тарілку на столі — яскравість додасть настрою, а енергії встати й зробити задумане побільшає.

Весняний чекап після зимових свят, застіль — здайте аналіз крові (залізо, феритин, печінкові та ниркові проби, ліпідограма, інсулін, глюкоза, вітамін D, фолієва кислота), щоб точно знати, які показники потребують корекції.

Підготуйте наднирники — наш енергетичний центр — до нових подвигів.

Приймайте адаптогени — екстракти лимонника, елеутерококу, женьшеню.

Щоб уникнути весняних ГРВІ, приймайте:

  • Вітамін С — доза 1000 мг уранці курсом 2 місяці.
  • Вітамін D (окрім підвищення роботи імунної системи впливає на настрій і швидкість обмінних процесів) — від 2000 до 5000 МО, доза і тривалість за-лежать від показника вітаміну D в аналізі крові.

Можна зробити легкий триденний детокс, аби звільнити організм від зимового застою.

Овочева дієта — сирі та злегка притушковані овочі, смузі із зелених овочів і фруктів, довгі вуглеводи (каші з твердих сортів злаків), пити щонайменше 2 л рідини у вигляді трав’яних чаїв, можна приймати Гепадиф по 2 капсули 3 рази на день 5 днів (почати за 2 дні до детоксу).

Виключити м’ясо, газовані напої, солодощі.

Підготувалися і полетіли до нової щасливої «Я»! Головне — без суперзусиль і в задоволенні, у передчутті нового цікавого.

Усім щасливої та здорової весни!