Хто з вас підписує договір, попередньо не прочитавши його? Я думаю багато…. Впевнена Вікторія Дерев’янко. Спеціально для рубрики LIKEinUA «Blog» успішний український нотаріус, кандидат юридичних наук та професор розкрила важливі пункти під час укладення договору.

Завжди читайте договір перед тим як його підписати, навіть якщо він посвідчується у нотаріуса, в банківській установі, в медичному закладі тощо.

На які пункти варто звернути особливу увагу:

  • З ким підписуєте. Чи має право ця людина підписувати з Вами договір? На якій підставі? Якщо Ви підписуєте договір з представником по довіреності, попросіть показати цю довіреність, а також перевірте, чи є повноваження на вчинення необхідних дій.
  • Предмет договору. Перевірте, чи співпадає опис предмету, з ти, що вказано у договорі. Наприклад, якщо Ви у турагентстві, то у договорі не має бути зазначено «інформаційні послуги». Якщо Ви встановлюєте зубні імпланти, то в договорі це не про «консультаційні послуги по догляду за ротовою порожниною». Якщо Ви укладаєте попередній договір — договір про намір в майбутньому укласти договір купівлі-продажу нерухомого майн, то це не «договір завдатку»…
  • Відповідальність за невиконання. Перевірте, хто за що несе та не несе відповідальності. Найчастіше всі набиті шишки бувають після підписання договору. Наприклад, після придбання квартири, зняття з реєстрації місце проживання третіх осіб зайняло місяці, і в договорі не було зазначено на кого покладаються судові витрати пов’язані з цим.
  • Терміни. Перевірте, чи збігаються терміни договору з термінами, у які Ви плануєте отримати послуги чи товар. Не повинно бути так, що Ви орендуєте квартиру на 2 роки, а термін дії договору – 1 рік.
  • Штрафи та пені. Найнеприємніша частина. Перевірте, чи не покладено на Вас додаткових витрат у разі порушення умов договору? А які компенсації нестиме інша сторона, у випадку своєї вини?