Перший із початку повномасштабного вторгнення візит члена королівської родини Великої Британії до України. Цією людиною стала Софі, герцогиня Единбурзька, дружина Принца Едварда, наймолодшого брата британського монарха Короля Чарльза ІІІ. В Києві монарша особа зустрілася з президентом та першою леді України, а також відвідала Софію Київську.

У королівській родині герцогиня – одна з найактивніших громадських діячок, опікується понад 70 організаціями. Окрема тема її роботи – боротьба із сексуальними злочинами в зоні конфлікту. В березні 2024 року герцогиня онлайн долучилася до конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки» в Києві, де вона розповіла про важливість справедливості та захисту для постраждалих від російського свавілля жінок, чоловіків та дітей.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

«У розмові з Її Королівською Високістю подякувала за участь Великої Британії у судовому переслідуванні за російські воєнні злочини. Це підтримка з боку Сполученого Королівства і Консультативної групи з питань жорстоких злочинів, і мобільних груп правосуддя, а також навчання наших суддів і криміналістів. Завдяки фінансуванню уряду Великої Британії у співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні створена мережа центрів допомоги врятованим, один із яких відвідала герцогиня Единбурзька. Вдячна Сполученому Королівству за приєднання до Коаліції за повернення українських дітей із російського полону. «Мусимо стояти пліч-о-пліч, щоб забезпечити справедливість». Ці слова Її Королівської Високості дуже актуальні. Стоїмо і боремося разом», — зазначили Володимир та Олена Зеленські у сумісному дописі.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Також разом Олена та Софі побували у Софії Київській.

«Дуже хочу, щоб друзі України бачили, наскільки величною, самобутньою є наша культура. Подякувала герцогині за всю підтримку Великої Британії та особисту залученість у нашу боротьбу. Ця спільність є історичною. Вдячні за це», — пише перша леді.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська