У Мережі з’явилося нове фото першої леді, яка вирішила додати до свого офіційного образу одну цікаву деталь. Ідею, мабуть, вона підглянула у канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо.

Олена Зеленська розповіла про майстринь, що працюють з митцями, що мають синдром Дауна та РАС. Разом вони створюють шкарпетки. Спільно з ними перша леді підтримала міжнародну акцію «lots of socks», присвячену Всесвітньому дню інформування про людей із синдромом Дауна. У цей день люди по всьому світу надягають різні шкарпетки – так вони підтримують тих, хто має додаткову хромосому у 21-й парі.

«Таку додаткову хромосому має Ніколь, одна з авторок шкарпеток. Але визначає дівчину не вона, а унікальний «пазликовий» стиль, завдяки якому роботи художниці впізнавані та були представлені на аукціонах у Чикаго й Варшаві, — розповіла Зеленська. — Софія, її колега, окрім мистецтва займається тенісом, карате та бальними танцями. Марія, третя художниця, має дуже потужний внутрішній стрижень – у студії Олі Ставникович вона створює цілі світи за допомогою фарб і полотна. Сьогодні на їхньому прикладі я хочу нагадати: людьми нас робить не відсутність чи наявність ментальних порушень, не точна кількість хромосом. Людьми нас робить прийняття інших – без упереджень, із повагою. Всі ми різні. Та всі ми рівні. Маємо бути рівними у своїх можливостях».

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська