З початком повномасштабного вторгнення в країні виїзд за кордон став справжнім квестом. Оскільки в Україні діє безпольотна зона в зв’язку з обстрілами, подорожувати можна лише наземним шляхом. Спеціально для рубрики LIKEinUA «Blog» засновниця Vogel Family Travel Вікторія Шелюжко розповіла про найкращі шляхи та способи виїзду за кордон та подальше подорожування Європою та світом.

На сьогодні виїхати за межі України можна трьома способами:

  • залізницею до Польщі, Молдови або Австрії;
  • автобусом у більшість країн Європи;
  • автівкою.

Якщо кінцева точка подорожі значно далі, ніж перераховані вище країни (наприклад, Велика Британія, Кіпр, Ірландія, Ізраїль, Турція), то можна скористатися послугами найближчих до України аеропортів.

 

Таких аеропортів є шість: у Румунії, Словаччині, Молдові, Угорщині і Польщі.

Найближчий до України аеропорт Румунії

За 80 км від Чернівців розташований румунський аеропорт ім. Штефана Великого в Сучаві. До аеропорту в м. Сучава з Чернівців ходять автобуси. Ціна складає від 350 грн., а дорога складає приблизно три години. З Сучави літаками Ryanair та Wizz Air можна дістатися до Великої Британії, Ірландії, Франції, ФРН, Італії, Бельгії, Нідерландів, Ізраїлю та Кіпру.

Найближчий до України аеропорт Словаччини

Найближчий аеропорт до Закарпаття розташований у Словаччині (м. Кошице) – за 98 км від Ужгорода. До аеропорту з міста систематично циркулюють автобуси, вартість якого стартує від 350 гривень, а дорога займає 3 години 15 хв. Звідси компанії Austrian Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air та LOT доправляють подорожуючих в Ірландію, Велику Британію, Чехію та Австрію.

Найближчий до України аеропорт Молдови

На відстані 183 км від Одеси або 210 км від Ізмаїла розташований аеропорт у м. Кишинів. До аеропорту з Одеси можно доїхати на автобусі — вартість стартує від 800 грн., а дорога займає близько 5 години 55 хв. З Кишиньова літають Air Moldova, FlyOne та лоукостер Wizz Air. З Молдови можна дістатися до Вірменії, Угорщини, Німеччини, Франції, Туреччини, Польщі, Італії, Австрії, Ірландії, Ізраїлю, Іспанії, Чехії.

Найближчі до України аеропорти Польщі

Найближчі до України аеропорти Польщі розташовані в Ряшеві та Любліні – 172 км зі Львова та 195 км з Ковеля.

  • До аеропорту в м. Ряшив зі Львова ходять автобуси (вартість від 600 гривень, в дорозі — 3 години 10 хв.) чи потяги.
  • До аеропорту в м. Люблін з Ковеля ходять автобуси — ціна складає від 500 грн., а дорога займає близько 3 годин та 15 хв.

Це невеличкі аеропорти, з яких здійснюється лише кілька рейсів у Велику Британію, Нідерланди та Норвегію.

Найближчий до України аеропорт Угорщини

На відстані 125 км від Чопа розташований угорський аеропорт у Дебрецені. До аеропорту з Чопа ходять потяги — вартість квитка складає від 650грн., а дорога займає близько 2 годин. Звідси можна долетіти до Франції, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Кіпру та Ізраїлю.

Планування подорожі за кордон може стати справжнім стресом, особливо в сучасний воєнний час та якщо з вами їдуть діти чи літні батьки, дідусі та бабусі. Уникнути всіх складнощів та спланувати ідеальну, спокійну та комфортну подорож допоможе Вікторія та її агенція. Завдяки багаторічному досвіду та широкому портфелю перевірених готелів, можна обрати для себе подорож на будь який смак та побажання.