Кожен з нас хоч раз у своєму житті купував сувеніри за кордоном, щоб пам’ятати про вдалу подорож. Але не всюду в світі дозволено вивозити будь-які товари, іноді навіть маленькі статуетки. Купуючи за кордоном антікваріат, або навіть маленьку статуетку, може буде потім неможливо її вивезти та привезти з собою до дому. Спеціально для рубрики «Blog» видання LIKEinUA засновниця Vogel Family Travel Вікторія Шелюжко розповіла про те як діяти, якщо є бажання купити щось за кордоном.

Алгоритма дій єдиний всім:

1. Спочатку думаємо, потім купуємо

Перед покупкою такого типу речей потрібна консультація з митною службою країни, з якої планується вивозити річ, і країни, в яку її планується ввозити. Бо є країни, які дозволять вивозити, але не дозволяють ввозити певні товари та продукти.

Наприклад, офіційно можна вивозити 10 тисяч євро з європейських країн, а в Дубай можна ввозити 17 тисяч. Але якщо людину зупинять у Європі у зеленому коридорі, то відповідати вона буде за вимогами виїзду.

2. Звертайтесь до митного експерта чи брокера

Кейс в М’янмі: туристи купили статую Будди. При виїзді виявилося, що це розцінюється як контрабанда, бо жодні статуетки, хоч би скільки вони коштували, вивозити не можна, як флору і фауну. І туристів заарештували в аеропорту на 3 доби до з’ясування.

Також можуть виникнути проблеми щодо керамічного посуду в Америці. Важливо перевірити предмети на наявність свинцю, особливо якщо товар був придбаний в Мексиці, Китаї, Гонконгу або Індії.

Будьте уважними коли купуєте предмети розкоші чи навіть, як здавалось, звичайні сувеніри.

З переліком тих чи інших правил та допомогу у підборі тих чи інших товарів на ввіз та вивіз за кордоном допомагають спеціальні брокери. Агентство преміального відпочинку Vogel Travel з радістю порекомендує перевірених людей, що допоможуть дізнатися всі нюанси про покупку товарів, та збережуть ваші нерви та гроші. З Vogel Family Travel кожна поїздка буде не тільки сповнена вражень, а й безпечна для вас та вашої родини.

Vogel Family Travel — тут багато корисного.