Уродженець Миколаєва Олександр Рудинський є одним із найзатребуваніших українських акторів. Грає в театрі та кіно, зокрема, отримав роль в історичному серіалі «Декамерон» на Netflix. Спеціально для LIKEinUA розповів про роботу та особисте.

На ім’я якого героя, з тих, що ви втілили в кіно, вам до водиться найчастіше обертатися? А на яке хотілося б?

У театрі — це роль у виставі «Калігула», а в кіно — серіал «Перші ластівки», де я грав Льошу і Ніка. Після цього проєкту мене почали впізнавати на вулиці, підходили, дякували.

Я радий, що зараз новий етап зацікавленості українським театром. Мабуть, це завдяки молодим тала новитим режисерам. Наприклад, на виставу «Калігула» наразі важко придбати квитки, як і на «Конотопську відьму». Кілька днів тому перед спектаклем почувався зле і пішов в аптеку за ліками. Продавчиня, побачивши мене, сказала, що після роботи йде на «Калігулу» з моєю участю (усміхається).

Після зустрічі з ким ви дуже довго думали?

Це актор Андрій Самінін. Він мій майстер, викладач, а тепер і колега, з яким ми ділимо одну гримерку. Обожнюю аналізувати з ним будь-яку виставу, кіно, роль. Завжди кажу, що у нього високий сценічний IQ. Ніхто не вміє будувати ролі так, як він.

Хто дав вам найціннішу пораду в житті?

Щодо найважливіших рішень, таких, які змінили моє життя, я давав собі поради сам. А от знання, які великою мірою сформували актора Сашу Рудинського, мені дали мої викладачі, майстри.

Завдяки голлівудським фільмам, ми маємо безліч стереотипів про акторів. Спростуйте або підтвердить: всі актори

… істеричні, бо саме зайва емоційність допомагає перевтілюватися?

Думаю, це міф. Якщо ти істерична людина, то проблема не у твоїй професії, а в тобі. Але бути беземоційним актором неможливо.

… ладні зайти дуже далеко заради ролі у відомого режисера. До речі, як далеко ладні зайти ви?

Актори можуть далеко зайти, але не думаю, що заради режисера, а швидше, якщо того вимагає роль.

… завжди закохуються у своїх партнерів на майданчику?

Мені відомо багато випадків, коли люди після творчих дуетів одружувалися, створювали пари. Тобто це можливо, але не обов’язково.

… ніколи не роздягаються на камеру, за них це роблять дублери?

Залежить від бажання актора. Якщо він хоче, то роздягається на камеру, якщо ні — залучають дублера. Зазвичай актори роблять це самі, коли бачать, що це справді доцільно для ролі.

Про який фільм чи виставу ви жалкуєте, що одного разу вже подивилися?

Це фільм Паоло Сарантіно «Велика краса» і вистава «Конотопська відьма» Івана Уривського. Хоча з фільмом таке твердження працює, а з виставою — ні. Навіть режисери говорять: «Приходьте на десяту виставу, дайте акторам розігратися». Я дивився прем’єру «Конотопської відьми» й вона мені сподобалася, а коли переглядав її вчора, вона вразила мене по-новому. Тож вистава може дарувати нове враження під час повторного перегляду.

У фільмі «Лобстер» людина, яка не знайшла собі пару, мала обрати тваринку чи пташечку, на яку вона перетвориться. Ви б яку обрали?

Нехай буде мавпа.

Тема зимового номера — Power of Magic. Можете пригадати, коли з вами трапилося справжнє диво?

Не можу пригадати якогось дива, але можу назвати найщасливіший день свого життя. Коли у мене народився син, і я більшу частину часу проводив з дружиною у пологовому будинку, а прямо звідти їхав на знімальний майданчик «Перших ластівок». І це все в один день! Хіба це можна забути?