Як повідомляє Deadline Оскароносний актор Шон Пенн знявся у фінальній новелі українського кіноальманаху «Війна очима тварин», головними героями якого стали тварини, що потерпають від екоциду внаслідок війни в Україні. 

Шон Пенн зіграв головну роль у фінальній новелі кіноальманаху під назвою «Орел», автором сценарію і режисером якої виступив Мирослав Слабошпицький (фільм «Плем‘я», 2014). Події історії розгортаються на початку повномасштабного вторгнення у Чорнобильському заповіднику, куди юний звукооператор відправився на замовлення закордонного продюсера для запису голосів рідкісних птахів. 

Зйомки відбувались у легендарній студії Evergreen (Лос- Анджелес, США), де за 40 років існування звучали голоси Френка Сінатри і Майкла Джексона, Пола Макартні і Джастіна Тімберлейка, а також героїв серіалів «Друзі» і «Сімпсони». Тепер тут знімали і українське кіно. 

«Це був дуже хвилюючий момент для мене — працювати зі справжньою легендою світового кінематографа, одним з кращих акторів сучасності, — зазначив Мирослав Слабошпицький. — І я був абсолютно вражений його професіоналізмом і відданістю. Зустріч з таким актором на знімальному майданчику – це абсолютне щастя для режисера і справжнє свято чистої творчості»

Друга частина зйомок новели, які заплановані на січень-лютий 2024 року, проходитиме вже в Україні на території одного з українських заповідників, який постраждав від російських ракетних обстрілів. 

«Фінал завжди запам’ятовується найбільше. Тому ми намагалися максимально сконцентрувати месседж, який прагнемо передати світу, — акцентує автор ідеї та генеральний продюсер кіноальманаху «Війна очима тварин» Олег Кохан (SOTA Cinema Group) — Довкілля більше не має бути мовчазною жертвою війни. І якщо ми разом не зупинемо зло, з яким Україна б’ється щодня, екологічна катастрофа загрожує всьому світу!». 

Своєю новою історією автори вкотре хотіли наголосити на тому, що екологічні катастрофи ніколи не обмежуються державними кордонами, це завжди – міжнародна проблема. І унікальні заповідники не вдасться відбудувати, як заводи, вони зникнуть назавжди! 

Нагадаємо, що продюсування кіноальманаху «Війна очима тварин» українська Кінокомпанія SOTA Cinema Group та Kleos Art Productions розпочали у минулому році. Перші три новели кіноальманаху — «Кролик або туди і звідти», «Синочок» і «Корова в тумані», були зняті минулої зими в Україні й увійшли у перший трейлер, який автори презентували на цьогорічному Берлінському кінофестивалі. 

Прем‘єра кіноальманаху запланована на 2024 рік.