Олена Зеленська приймала в Києві одну з найавторитетніших правозахисниць у світі, що очолює Justice – британську секцію міжнародної організації юристів, яка займається захистом прав людини. А саме баронесу Гелену Кеннеді. Після російського вторгнення Justice і пані Кеннеді допомагають відновити справедливість в Україні.

«Моя робота щодо сексуальних злочинів проти жінок і дітей в Україні, а також щодо викрадення українських дітей призвела до того, що Міжнародний кримінальний суд видав ордери проти Путіна та його уповноваженої у справах дітей», – каже баронеса Гелена Кеннеді.

«Рада сьогодні вітати Гелену Кеннеді в Києві. Цими днями в Україні відбудеться низка важливих заходів, що стосуватимуться болючої для нас теми: незаконної депортації понад 19 тисяч українських дітей. Ми віримо, що лише об’єднання зусиль світової спільноти  сприятиме поверненню українських дітей і притягненню винних до відповідальності. Питання звільнення всіх полонених і повернення депортованих також є окремим пунктом Формули миру Президента Зеленського», — зазначила Олена Володимірівна.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

За словами першої леді, разом за баронесою вони обговорили страшні злочини Росії щодо українських дітей: 511 дітей вбито Росією, 13 дітей (12 дівчат і один хлопчик) зґвалтовано російськими військовими. Це лише випадки, що нині розслідуються та про які відомо.

Через війну багато українських дітей стали переселенцями, позбавлені повноцінного доступу до освітнього процесу: навчання в шкільному укритті або онлайн, без доступу до школи стало звичайним явищем. Це втрата дитинства й подекуди психологічна травма на все життя.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

«Усе це виклики для нашої програми психологічної допомоги, бо ми хочемо повернути дітям не лише нормальне життя, але й нормальне самопочуття, — говорить Олена Зеленська. — На цьому шляху нам дуже потрібна підтримка й допомога таких експертів, як пані Кеннеді та її команда. Обговорили наступні спільні дії та заходи, щоб разом віднайти справедливість і шлях до рідного дому та безпеки для наших дітей».

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська