Нещодавно у шоурумі дизайнерських меблів The NEST відбувся справжній архітектурний баттл на тему архітектурної освіти, присвячений Дню Архітектури України. Захід став першим з низки подій, які відбуватимуться впродовж року на «Архітектурній платформі», та був ініційований засновницею шоуруму The NEST, архітекторкою Наталією Мержієвською і організований Gerasimova Agency.

Як та чого навчатись у сучасній економічній парадигмі, як сприймати виклики воєнного часу та перетворювати їх на можливості та, з рештою, як розбудовувати архітектурну освіту та адаптуватись до нових потреб суспільства – про це та інше дискутували провідні фахівці академічної освіти, архітектори-практики та представники студентських ініціатив, а саме:

  • Наталя Мержієвська — кандидатка архітектурних наук, доцентка кафедри Архітектури будівель та споруд Одеської Державної Академії Будівництва та Архітектури, засновниця шоуруму The NEST
  • Юрій Кайгородцев – архітектор, засновник студії in.LAB Architects та компанії PLITOS, автор воркшопів у рамках освітніх програм in.LAB School
  • Ярослав Захарченко провідний архітектор креативного відділу ARCHIMATIKA
  • Анна Вознюк – провідна архітекторка креативного відділу ARCHIMATIKA
  • Даниїл Апанасенко — голова департаменту комунікацій ARCHIMATIKA, засновник освітньої платформи ARCHILIFE
  • Давид Бородій — куратор освітньої платформи ARCHILIFE

Модерували подію Даніїл Апанасенко (Archimatika) та Олександра Герасімова (Gerasimpova Agency). Під час заходу відбувалася пряма трансляція, тож архітектурну дискусію можна подивитися всім:

Дискусія перетворилась на цікавий та подекуди гострий обмін думками щодо майбутнього української архітектури між молодими талантами та визнаними майстрами архітектури, викладачами та архітекторами-практиками, спікерами та гостями заходу. Учасники баттлу поділилися своїми уявленнями про те, які виклики та можливості чекають на архітектурну спільноту у період відновлення. Молоде покоління архітекторів наполегливо прагне до інновацій, використання новітніх технологій, зокрема штучного інтелекту, під час створення проєктів. Водночас, вони готові брати на себе відповідальність та створювати унікальні та функціональні простори для людей. Старше покоління, натомість, готове поділитися своїм досвідом та мудрістю на шляху відбудови країни. Важливим та надихаючим чинником стало те, що різні покоління архітекторів працювали разом, щоб знайти найкращі рішення, розділити свої ідеї та обговорити актуальні питання. Усі сторони були єдині щодо тези, що архітектурна освіта залишається ключовим чинником у створенні стійких та гарних міст, тож «Архітектурна платформа» стала важливим кроком щодо залучення до дискусії представників різних царин архітектурної індустрії.

Ініціатор «Архітектурної платформи»: шоурум дизайнерських меблів The NEST та його засновниця Наталія Мержієвська.

Організатор: Gerasimova Agency

Пратнери: LAB Ceramica, HOME Living, BlueBird Design&Landscaping

Медіа-партнер: Pragmatika.Media

Фото: Андрій Посонський