Сьогодні, 18 лютого, день народження відзначає, відомий американський актор Джон Траволта – йому виповнюється 68 років. Відзначити роботу лауреата премій «Золотий глобус» і «Еммі» вирішив саунд-продюсер Володимир Третяков. Співзасновник студії Cinema Sound UA спеціально для LikeinUA назвав найкращі фільми з Джоном Траволтою, що варті уваги.

Кар’єра Джона почалася в 1970-х роках, а його зірка запалилася коли йому було 23 роки. Хлопець, що відмінно володів своїм тілом, видавав відточені па, чарівний і симпатичний тут же зацікавив голлівудських режисерів. Фільм «Лихоманка суботнього вечора» стала його проривом. Після цього послідували ролі ще в декількох танцювальних і музичних фільмах, безлічі комедій і серйозних фільмів. Протягом 45 років Траволта доводив, що він різноплановий актор, проте премію «Оскар» він так і не отримав. Але у нього ще все попереду.

5 найкращих фільмів з Джоном Траволтою

Лихоманка суботнього вечора

У 1977 році на екрани вийшов фільм, в якому Джон Траволта показав все, чому вчився багато років. Він проявив не тільки акторський талант, а й прекрасну хореографію під хіти диско. Роль Тоні Манеро з Брукліну принесла 23-річному акторові номінацію на «Оскар».

Бріолін

На наступний рік виходить ще один танцювальний фільм з його участю, тільки тут Траволта вже демонструє і свої вокальні дані. Пізніше йому це вдасться ще раз у 2007 році в картині «Лак для волосся». Картина викликала фурор і заробила близько 400 мільйонів доларів в прокаті.

Міський ковбой

У 1980 році виходить фільм, що став ковбойською версією «Лихоманки суботнього вечора». Ось тільки свій талант головний герой доводить не на танцполі, а на механічному бику.

Прокол

Серйозний фільм Браяна де Пальма в головній ролі з Джоном Траволтою спочатку не прийняли тепло. Глядачам і критикам було незвично бачити актора в такій серйозній ролі. Але з часом багато режисерів, включаючи Тарантіно, назвали картину найкращим фільмом американського режисера.

Вже хто б казав

Комедія 1989 року, в якій разом з Траволтою зіграла Керсті Еллі, тут же підкорила глядача. Актор довів, що він прекрасний і в комедійних ролях. Його дурні гримаси, посмішка від вуха до вуха призвели до того, що після прем’єри світ побачили ще дві частини картини.

Серед інших не менш значущих картин в кар’єрі Джона Траволти можна відзначити, звичайно ж, «Кримінальне чтиво» Квентіна Тарантіно, «Знайти коротуна», «Майкл», «Без обличчя» і «Пароль»Риба-меч».