Наша шкіра потребує різних інгредієнтів удень і вночі, щоб зберігати природне сяйво та функціонувати якомога краще. Про косметику «для сну» розповіла Інна Кириченко — бізнеследі, б’юті-експертка, косметологиня, ексклюзивна представниця бренду JEAN D’ARCEL в Україні.

В ночі наш організм відновлюється, м’язи розслабляються, мозок відпочиває, а ми акумулюємо достатній запас енергії для подальших досягнень.

З віком наш метаболізм значно сповільнюється — як організму, так і шкіри. Швидкість метаболізму шкіри однакова. Проте обличчя швидше проявляє ознаки старіння, оскільки це найбільш відкрита та незахищена частина тіла, яка постійно піддається зовнішнім впливам навколишнього середовища.

Не секрет, що саме вночі наша шкіра проходить фазу активного відновлення та здатна вбирати у себе вдвічі більше активних компонентів, ніж зранку. Це означає, що всі сироватки, гелі, концентрати та креми, які мають відновлювальну та регенеративну функцію, містять інгредієнти, що стають активними вночі. Крім того, є низка компонентів, які ліпше та безпечніше використовувати саме «на ніч», адже деякі з них можуть пригнічуватись під дією сонячних променів чи, наприклад, провокувати пігментацію. Тож бум на продукти «для сну» цілком зрозумілий.

Головне — розібратися у складниках та раціональності застосування тих чи інших продуктів.

Проста істина: денні засоби — для захисту, зволоження шкіри, а нічні — для регенерації та відновлення.

Компоненти для денного використання: гіалуронова кислота, колаген, пентавітін та інші складники для зволоження, розгладження та захисту шкіри (безперечно, SPF).

Серед компонентів, які особливо раджу для вечірнього догляду, є ретиноїди, альфа-гідроксикислоти, міорелаксанти, пептиди, амінокислоти, фітоестрогени, стимулятори імунних клітин, які запускають механізми відновлення, регенерації, мають дренажний ефект та «зітруть» сліди втоми з вашого обличчя.