Російські окупанти, які контролюють територію Каховської ГЕС, підірвали дамбу, щоб зупинити наступ ЗСУ. Ця катастрофа призвела до смерті тварин та затоплення десятків населених пунктів.

Підрив дамби також призведе до того, що мешканці Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей можуть залишитись без питної води. Відбудеться руйнування об’єктів водопостачання, каналізації, електропостачання, колапс продуктової та медичної логістики.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Ольга Сумська (@olgasumska)

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

Наразі триває евакуаційно-рятувальна операція.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Oleksii Potapenko (@realpotap)

На даний час UAnimals підтвердили, що зоопарк «Казкова діброва» в окупованій Новій Каховці повністю затоплено. Усі тварини загинули, врятуватися змогли лише лебеді та качки Представники, які як могли здійснювали функціонування зоопарку, підтвердили, що його вже немає.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Katya Osadcha (@kosadcha)

Згідно з Женевською конвенцією, дії щодо руйнування дамб є військовим злочином і можуть бути прирівняні до використання зброї масового знищення.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська