Видання BBC представило щорічний список зі 100 найвпливовіших і надихаючих жінок року. До них увійшла перша леді України Олена Зеленська та ще 7 українок, а також Алла Пугачова, яка не побоялася втратити все, виїхавши з Росії після початку вторгнення в Україну.

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

Серед українок, які потрапили до списку найвпливовіших жінок 2022 року за версією ВВС: командир медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич, під керівництвом якої евакуювали понад 6 тисяч людей з гарячих точок; парамедик Юлія «Тайра» Паєвська, яка допомагала евакуювати маріупольців і опинилася в російському полоні; педіатр Ірина Кондратова, яка працювала під обстрілом у Харківській лікарні; математик Марина В’язовська — друга жінка в історії, яка отримала математичний аналог Нобелівської премії; журналістка Крістіна Бердинських, яка робила репортажі з регіонів, які зазнали обстрілів; юрист з прав людини Олександра Матвійчук, яка очолює Центр громадянських свобод, що документує військові злочини РФ в Україні; та правозахисниця Юлія Сачук, яка допомагала евакуювати людей з обмеженими можливостями за кордон після початку війни.

У списку також опинилася радянська та російська співачка Алла Пугачова, яка переїхала до Ізраїлю після початку російського вторгнення. Вона засудила війну, через що була звинувачена мало не в державній зраді.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська