Олена Зеленська поділилася серією фотографій, на яких зображені українські діти, які страждають не лише від онкологічних захворювань, а й війни, що почалася 24 лютого 2022 року, коли російські війська завдали удару по містах України. На щастя, завдяки діям офісу першої леді України та МОЗ України дітей із бомбосховищ благополучно доставили до Польщі.

Спочатку діток транспортують до Львова, у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Там їх дообстежують, стабілізують їхній стан, відновлюють медичну документацію та перекладають її різними мовами.

Далі – Польща. Там розгорнуто хаб, де дітки отримають діагностику й медичну підтримку. Він став можливим завдяки особистому залученню канцелярії президента Польщі та участі професора Пьотра Чаудерни.

І вже після цього маленьких пацієнтів за підтримки міжнародної онкологічної спільноти розподілять на постійне лікування: частина залишиться у Польщі, частина перенаправиться в інші країни, зокрема до Франції, Італії, Німеччини.

Олена Зеленська подякувала всім, хто бере участь у цій, можна сказати, рятувальній місії майбутнього покоління українців. А саме міністру охорони здоров’я Віктору Ляшку, його заступнику Ірині Микичак, львівським дитячим лікарям, а саме Роману Кізимі та команді ЗУСДМУ, а також Польщі та польському народу, президенту Анджею Дуді та першій леді Агаті Корнгаузер-Дуді «за безцінне партнерство у святій справі порятунку дітей”.