Зараз багато дівчат та жінок переживають нелегкі часи. 24 лютого наше життя розділилося на «до» та «після». Багато хто ночує у підвалах, метро та бомбосховищах, і не мають доступу до елементарних предметів гігієни. Ми вирішили розповісти, як зберегти жіноче здоров’я під час війни.

  1. Зараз краще відмовитися від тампонів та менструальних чаш, щоб уникнути інфекційно-токсичного шоку. Річ у тому, що в певний момент може не бути вчасно дістати засіб особистої гігієни або зробити це чистими руками.
  2. Щоденні прокладки захищають спідню білизну від виділень, але ніяк не впливають на гігієну статевих органів і навіть стають причиною зростання бактерій. Щоденні прокладки рекомендується міняти кожні 4 години.
  3. Якщо ви перебуваєте в укритті або поїзді, у вас почалася менструація, а під рукою прокладок немає — не соромтеся, зверніться до інших жінок, швидше за все знайдуться ті, хто зможе вам допомогти.
  4. При необхідності прокладки можна зробити самостійно: поліетиленовий пакет накрити чистим (!) бинтом, ватою або марлею.
  5. При собі завжди бажано мати серветки для інтимної гігієни, якими можна скористатися, якщо немає можливості прийняти душ. Пам’ятайте, що потрібно витирати спереду назад.
  6. Якщо у вас затримка, не хвилюйтесь! Це може бути реакція на стрес, відсутність нормального сну. Заспокоїтися допоможе дихальна практика або чаї з ромашкою, мелісою і м’ятою. Також допоможуть препарати магній, В, ГАМК (GABA), L-теанін, 5-НТР.