У багатьох осінь асоціюється з апатією, знесиленням, втратою смаку життя — й усе це є наслідком виснаження внутрішнього резервуара енергетичного ресурсу людини. Як відновити життєвий ресурс, зібратися з думками та працювати? Про це розповість практикуюча психологиня, психоаналітикиня Вікторія Яночкіна.

Для початку важливо зрозуміти, що ресурсний стан людини — це її якісна наповненість. Саме ресурсний стан відповідає за самопочуття, гнучкість реакції на зовнішні труднощі та перепони, здатність витримувати конфлікти та кризи.

Ні для кого не секрет, що ми живемо в непростий історичний час і відчуваємо додаткове розчарування від очікування, що «скоро все закінчиться», «життя буде, як раніше», «ну скільки нам ще боятися» тощо. Все це виснажує й може призвести до серйозних депресивних розладів.

Тому важливо берегти свій стан і поповнювати внутрішній ресурс.

ДОЗВОЛЬТЕ СОБІ «НЕ ВИСНАЖУВАТИСЯ» ДО КІНЦЯ

Намагайтесь якісно піклуватися про себе: споживати корисну їжу, мати повноцінний сон, здорову активність та гарне оточення. У разі необхідності — «уповільнюватися». Це допоможе вчасно діагностувати знесилення та швидко відновитися, щоб бути продуктивними.

НЕ БІЙТЕСЯ ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ

Якщо самостійно важко вийти зі стану апатії, зверніться до психолога. Якість психоемоційного стану впливає на якість життя.

РОЗУМНО ВЕДІТЬ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ

Сюди входить не лише планування важливих справ, ділових зустрічей, а й планування дозвілля. Це не менш важливо, бо це ваше наповнення позитивними емоціями.

ЧЕРГУЙТЕ ВАЖЛИВІ ЗАВДАННЯ З ПРИЄМНИМИ СПРАВАМИ

Це правило дасть змогу повільно виконувати складні задачі й постійно підживлюватись енергетично.

ЧАС ВІД ЧАСУ НАГАДУЙТЕ СОБІ ПРО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

Коли відчуваєте, що не вистачає сил, візьміть блокнот і складіть перелік своїх досягнень у роботі, навчанні, хобі, особистому та духовному розвитку. Ця вправа допоможе відчути свою самоцінність і змотивує до подальшої самореалізації.

МІНІМІЗУЙТЕ СПОЖИВАННЯ ТРИВОЖНИХ НОВИН ПРОТЯГОМ ДНЯ

Вимкніть розсилки каналів новин. Пам’ятайте, що під час війни основні сили організм витрачає на боротьбу зі стресом, свідомо чи підсвідомо. Бережіть свій психічний стан. Живіть своє життя та втілюйте задумане.

ФОКУСУЙТЕСЯ НА ГОЛОВНОМУ

Не розпилюйтесь на непотрібні справи, неприємні контакти, людей, з якими не бажаєте спілкуватися. Ви маєте право берегти свою енергію й обирати лише те, що вам до душі.

ЦІНУЙТЕ СВОЇ НАЙМЕНШІ ДОСЯГНЕННЯ

Кожна видатна людина з чогось починала свій шлях. А хтось іще на старті може в вас розгледіти талант. Хваліть себе. Бо подолання навіть частини шляху — це результат. І лише ви здатні гідно оцінити свої зусилля.

НАПОВНЮЙТЕСЬ ПРОСТИМИ, АЛЕ ВАЖЛИВИМИ ЦІННОСТЯМИ

Це час, проведений у родинному колі, спілкування з друзями, усмішки та обійми. Нехай кохання стане основою кожного вашого дня.

 

І хоч як важко не було б іноді розв’язувати різного роду задачі, завжди пам’ятайте: людина може впоратися багато з чим, якщо розуміє, заради чого вона це робить. Ваш внутрішній стан — це основа вашого зовнішнього життя. Піклуйтеся про себе як про найдорожчу коштовність!