Влада Туреччини вирішила підтримати Фінляндію та Швецію в їхньому намірі вступити до НАТО, але за однієї умови, на яку скандинавські країни вже погодилися.

Турецький уряд перешкоджав вступу Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу, оскільки країни підтримували організацію, яка визнана в Туреччині «терористичною».

За словами президента Туреччини, у Швеції та Фінляндії ведуть діяльність представники Робочої партії Курдистану – організації, яку Анкара вважає терористичною групою. У результаті країни зобов’язалися гарантувати підтримку з загрозами безпеці одна одній.

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив, що в рамках угоди Анкара домоглася від Швеції та Фінляндії обіцянки про екстрадицію звинувачених Стамбулом у тероризмі мігрантів назад до Туреччини.

«Екстрадиція — це шляхетна річ, яку роблять союзники з НАТО з людьми, засудженими за терористичну активність», — наголосив він.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська