Якщо ви мрієте відправити дитину на навчання за кордон, але боїтеся, вам точно слід звернутися до Інни Коган – засновниці міжнародної школи CanSchool. Інна – ліцензований юрист-міжнародник з 2002 року, керівник міжнародної юридичної фірми з філіями в різних країнах, автор і помічник редактора професійного юридичного видання в Канаді. Завдяки CanSchool та юридичній підтримці Інни Коган на навчання в Канаду поїхала велика кількість дітей, які, до того ж, ще й отримали стипендії.

Спеціально для LIKEinUA Інна Коган розповіла про переваги навчання в онлайн-школі CanSchool, особисті досягнення, успіхи власних дітей та дітей, що у неї навчаються, та свою життєву позицію.

Ви є засновницею унікальної міжнародної онлайн-школи CanSchool. У чому переваги цього освітнього закладу, і чим він відрізняється від звичайних українських шкіл?

CanSchool — це можливість отримати повноцінний міжнародний атестат, навчаючись кілька годин на тиждень в комфортних домашніх умовах. Атестат CanSchool дає можливість вступати за кордон на основі стипендій. Навряд чи місцеві школи можуть похвалитися такими успіхами.

В першу чергу, CanSchool відрізняється від місцевих шкіл тим, що ми пропонували якісну онлайн-освіту задовго до карантинів і локдаунів. Онлайн-освіта за своєю методологією кардинально відрізняється від подачі матеріалу наживо. Необхідно утримувати увагу учня, робити акцент на візуальне сприйняття матеріалу, чергувати типи завдань і види презентацій.

Використовуючи інтернет-інструменти, наші учні можуть спілкуватися і дискутувати зі своїми однолітками з різних країн, слухати лекції від професора MIT, і довіряти перевірку своїх творів лауреату Міжнародної літературної премії.

Цього року саме завдяки онлайн-формі навчання наші учні з України та Казахстану проводили заняття на базі обсерваторії Йоркського університету. Це було воістину незвичайно, бачити зоряне небо, натхненні обличчя Канадських студентів і захват в очах наших школярів.

Але все ж найголовніша наша відмінність — це документально підтверджений успіх наших випускників. Наприклад, у 2021 році Анастасія, випускниця CanSchool, порадувала стипендією в $180.000 від найпрестижнішого університету Канади — University of Toronto. Пишаюся тим, що стипендіальні програми Alma Mater, President’s Gold Scholarship і International Secondary School Merit Scholarship дісталися випускникам CanSchool минулих років. Кожна школа має свою репутацію, і я можу сказати, що CanSchool викликає у приймальних комісій Канадських ВУЗів тільки впевненість в якості підготовки абітурієнтів.

Цього року восьмий раз наші випускники успішно вступили до вишів своєї мрії. Ми можемо продемонструвати оригінали дипломів попередніх років, а не обіцянки отримання документів в майбутньому, як більшість «юних» навчальних закладів. Особисто я б побоялася проводити експеримент на своїй дитині без впевненості і доказів.

Які переваги дає сертифікат Вашої школи, і які кроки потрібно зробити далі, щоб дитина вступила до університету за кордоном?

По-перше, дозвольте уточнити, що випускники CanSchool отримують не сертифікат, а повноцінний міжнародний шкільний атестат або диплом (OSSD – Ontario Secondary School Diploma). Цей диплом дозволяє нашим дітям вступати до ВУЗів без необхідності проходити підготовчі курси або foundation. Ця перевага полягає не тільки в тому, що наші учні економлять рік життя, вступаючи відразу на перший курс зі своїми однолітками з інших країн. Мало хто про це знає, але після підготовчих курсів і foundation стипендії іноземцям не даються. Оскільки наші випускники подають документи на вступ на підставі міжнародного шкільного атестата, їх розглядають на гранти і стипендії нарівні з корінними канадцями.

Не можна применшувати і якість пакету документів, які ми готуємо для вступу. Я, як ліцензований канадський адвокат, особисто перевіряю мотиваційні листи і складаю заявки на стипендіальні програми. Я настільки впевнена в своїх силах, що вступ до Канади гарантую!

Але варто пам’ятати, що будь-який професіонал не зможе створити диво без активної участі самого абітурієнта. Щоб заявка на вступ була переконливою, ми збираємо документальні підтвердження досягнень наших учнів за весь період їх навчання. Лідерські якості, які наші учні проявляють за допомогою CanSchool лягають в основу запитів стипендій та грантів.

А якщо говорити про підростаюче покоління, що потрібно прищеплювати дітям з малих років, щоб у дорослому віці людина стала успішною?

Всі дослідження і наукові доповіді міжнародних конференцій сходяться в одному: в майбутньому професії будуть перетинатися, а для успіху в кар’єрі навряд вистачить однієї спеціалізації. Не можна буде залишатися успішним юристом без навичок використання штучного інтелекту, також як не можна буде виготовляти потужні квантові комп’ютери майбутнього без розуміння юридичних обмежень екологічності виробництва. Я зараховую себе до шанувальників інтердисциплінарності в навчанні.

На базі CanSchool розуміння взаємних зв’язків між різними шкільними дисциплінами закладено на базовому рівні. Наприклад, у нас є предмет під назвою «Земля і Космос», де діти вивчають сукупно 6 предметів нашої стандартної шкільної програми: від геології та археології до фізики з астрономією, закінчуючи основами астрофізики.

А які якості Ви прищеплюєте власним дітям? Що першорядне в їх вихованні?

У мене 2 дітей, які успішно закінчили CanSchool і зараз щасливі студенти-стипендіати престижних Канадських ВУЗів. Дочка, свого часу, вступила до університету McGill на основі стипендії Alma Mater, але зараз вже закінчила цей університет в Канаді і успішно навчається на магістра в NYU в Нью-Йорку. Син отримав President’s Scholarship в Laurier University в Онтаріо, але вибрав той же університет, що і сестра, щоб бути поруч з рідною душею.

І Яна, і Алан, обидва закінчили CanSchool паралельно з державною українською школою. Проєкт був створений якісно, щоб мої власні діти отримали перевагу при вступі. А тепер я запрошую на навчання школярів 13-15 років, щоб і інші могли переконатися в цьому і отримати безмежні можливості, які дає така освіта.

Ви щодня відкриваєте потенціал у дітях. Наскільки в Вас особисто розкритий потенціал?

Я весь час горю новими проєктами, ідеями, ми з моєю командою впроваджуємо інноваційні системи в освітній процес, відкриваємо нові платформи, реформуємо, беремо участь, «синергуємо», мотивуємо, запрошуємо до партнерства… і, попри таку активність, я сподіваюся, що ще не повністю розкрилася, і мені є до чого прагнути і чому вчитися.

Ви неймовірно активна жінка, яка створила міцну повноцінну сім’ю, успішний бізнес і при цьому веде повноцінне соціальне життя. А що ж у Вас все-таки в пріоритеті?

Для мене ніколи не стояло питання: бізнес або сім’я, тому що люди, з якими я працюю вже давно стали близькими для мене. Вони допоможуть, підстрахують, зроблять у міру можливостей. Коли ж я, натхненна новим успіхом мого вихованця, повертаюся додому, моя енергія надихає і моїх дітей домогтися чогось більшого, спробувати щось нове.

Головна підтримка — це мій чоловік, який не просто дозволяє мені пропадати на роботі і їздити у відрядження, але всіма силами підтримує мої ініціативи і починання. Сім’я і бізнес — це цикл, де одна сторона підживлює і підтримує другу в синергії і гармонії (якщо все правильно організувати, звичайно).

Ви балансуєте між сім’єю, роботою і Вам вдається так чудово виглядати?

Я отримую задоволення від роботи, тому не відчуваю навантаження.

Балансувати не страшно, коли у тебе є підтримка і вдома, і в офісі зі співробітниками-однодумцями, а учні та їхні батьки стають частиною сім’ї. Так, у мене велика сім’я. З дітьми в Грузії, Україні, Казахстані, Білорусі, Канаді, Іспанії, Німеччині, Англії, Ізраїлі, Голландії та інших країнах. І ця сім’я успішна. Діти, які змогли закінчити 2 школи (одну на батьківщині, другу – канадську CanSchool) трудяться, як бджілки! І досягають цілей! А я просто розквітаю, коли радію черговим їх успіхам, грантам, виграним конкурсам разом з їх батьками! З такими прекрасними новинами ніякі ботокси, маски, салонні процедури не зрівняються.

Що порадите жінкам, які сумніваються, чи відправляти дітей на навчання за кордон?

Не варто боятися! Якщо дитина хоче і відчуває в собі сили — треба відпускати! Канада безпечна країна. Підлітка тут ніхто не кине напризволяще. Завжди є до кого звернутися — педагоги, куратори, організатори.

Ми, наприклад, тримаємо зв’язок з нашими студентами і налагоджуємо взаємодію з новоспеченими випускниками, що допомагає швидко і безболісно адаптуватися їм в Канаді. Але якщо батьки сильно побоюються або дитина ще не готова – дистанційна освіта, яка вже введена в багатьох міжнародних і канадських ВНЗ, теж варіант.

Розкажіть про найбільш пам’ятну подію у Вашому житті?

З останнього — це шалена радість, коли прийшли документи на підтвердження гранту в розмірі $180.000, який виграла випускниця CanSchool Анастасія. Ми плескали і обіймалися всім офісом після того, як перечитали лист по кілька разів! Дівчинка вступила в топовий університет Канади — University of Toronto на престижну програму «комерція» з такою стипендією! Туди і вступити непросто, одне це — вже досягнення. А тут стипендія, якій немає аналогів! Одна для студентки з України! Ми всі раділи так, ніби самі виграли мільйон доларів!

А зараз наш юридичний відділ постарався — і мама Насті отримала багаторазову візу в Канаду, щоб вільно їздити до доньки!

Поділіться секретами особистого успіху, в чому вони полягають?

Якщо ти віриш в те, що робиш, віриш в людей, в себе і свої сили, і йдеш в ногу з часом — все обов’язково вийде! Головне, робити з любов’ю.

Матеріал підготувала Наталія Габрільчук