На днях у Києві відбулася Ялтинська європейська стратегія, на якій Олена Зеленська разом з професором Єльського університету, фахівцем з історії Східної Європи Тімоті Снайдером, а також іншими іноземними гостями: британським істориком Нілом Фергюсоном, ведучим CNN Фарідом Закарія, міжнародним оглядачем The New York Times Томасом Фрідманом, експрем’єром Великої Британії Борисом Джонсоном та 43-й Президентом США Джорджем Бушом поговорили на тему «Зцілюємо Україну: Реабілітація та психічне здоров’я».

Схожа тема – «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього» – була на Саміту перших леді та джентльменів, який відбувався в Києві чотири дні тому. Адже в основі і української, і будь-якої стійкості – саме ментальне благополуччя, розуміння себе й людей навколо. Саме для зміцнення психіки українців в умовах ворожого вторгнення перша леді запустила Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», щоб зробити психологічну допомогу повсюдною та швидкою.

«У кожного свої рецепти ментального здоров’я. Один із моїх – це українська історія. Коли занурюєшся в минуле, краще відчуваєш сьогодення. Вже багато років історію України для світу у своїх лекціях і книжках відкриває Тімоті Снайдер. (А ще він чудово говорить українською.) Якраз зараз читаю його «Шлях до несвободи» – книгу, яка шокує й надихає водночас. До речі, це та сама книжка, за читанням якої просто в окопі сфотографували одного з українських бійців. Тоді автор сказав: це найвища честь для нього

Наша бесіда з паном Снайдером називалася «Зцілюємо Україну: Реабілітація та психічне здоров’я».

Мені ж здалася важливою відповідь пана Снайдера на моє зустрічне запитання: як збалансувати у свідомості людей фронт і мирне повсякденне життя в тилу? Ворожа пропаганда часто зумисно протиставляє одне іншому.

«Знаєте цей відомий польський вислів «За нашу і вашу свободу»? Так само й українське протистояння зараз відбувається за наше і ваше щастя», – каже історик

Згодна: Україна сьогодні в епіцентрі як світових змін, так і світових цінностей. Отже, кожен із нас щодня впливає на те, якою буде не лише Україна, а й світ. Відповідально? Безумовно. Впораємося? Не сумніваюся», — зазначила Олена Зеленська.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська