Тетяна Кармазіна — не простий український дизайнер. У 2019 році вона заснувала бренд Litchi Crimson, покликаний зруйнувати стереотипи ейджизму, підтримати жінок в будь-якому віці, зробити їх красивими і захистити від забобонів. Адже це дійсно необхідно. Навіть в сучасному світі жінка нерідко стає заручницею ситуації, коли її судять не тільки за зовнішнім виглядом, та ще й за віком.

Спеціально для LIKEinUA дизайнер Тетяна Кармазіна розповіла докладніше про свій бренд, про те, що її надихає і мотивує, а також, як їй вдається постійно знаходитися в ресурсі, займатися бізнесом і встигати приділяти час сім’ї.

— Тетяно, Ви створили бренд Litchi Crimson у 2019 році, і він досить швидко завоював широку популярність. Як почався цей шлях до моди і що Ви вважаєте запорукою свого успіху?

Мій шлях у фешн-індустрії почався задовго до створення бренду Litchi Crimson. Я завжди захоплювалася модою. Здобувши вищу економічну освіту, зрозуміла, що моє покликання — творити щось не просто красиве, а особливе! Тоді я і зважилася на створення першої колекції, а потім і власного бренду одягу. Це був колосальний досвід, що складається як з перемог, так і з невдач. З часом настала необхідність ребрендингу. Застосовуючи більш інноваційні підходи до ведення бізнесу, у 2019 році я сформувала нову команду і вдосконалила концепцію бренду.

Що стосується успіху, то в модній індустрії він безпосередньо залежить від цілеспрямованості і почуття стилю, а також злагодженої роботи команди, адже тут як в оркестрі, важливий кожен інструмент, кожна нотка, і тоді на виході створюється неймовірна мелодія!

— У перший рік з заснування Ваш бренд Litchi Crimson заявив про себе колаборацією з конкурсом»Міс Україна Всесвіт». Як було працювати над цим проєктом і що Вас надихало?

Я з величезним задоволенням прийняла пропозицію від Анни Філімонової бути дизайнером цього конкурсу!

Це був чарівний досвід. У кожної учасниці свій світогляд, характер, ставлення до життя! У такій роботі важливо відчути людину, познайомитися з її душею, іншими словами, бути психологом, підбираючи наряд для виходу на сцену!

Зізнаюся чесно, я вболівала за кожну дівчину, адже всі учасниці багатогранні і цікаві по-своєму. І, звичайно ж, в день проведення конкурсу я отримала масу незабутніх емоцій, захоплення і радість — це і були головні мотиватори мого натхнення!

— Чи є місце, яке Ви могли б назвати джерелом свого натхнення?

Я неймовірно люблю Італію. Саме там я отримую сильний заряд енергії, краси та естетичної насолоди від архітектури і пейзажів. А ще самі італійці змушують захоплюватися їх країною, адже вони так привітні, гостинні, а ще неймовірно стильні.

— Говорячи про подорожі, як часто Ви дозволяєте собі відпочинок. Які місця вже відвідали і куди подумуєте попрямувати в найближчому майбутньому?

Я не можу назвати точну кількість подорожей на рік, оскільки деякі з них ми плануємо заздалегідь, але частіше відбуваються спонтанні поїздки! Ми з чоловіком дуже любимо влаштовувати нашим друзям сюрпризи, наприклад, такого плану: дзвонять нам друзі і повідомляють, що летять в якусь країну, ми відповідаємо: «Здорово! Бажаємо вам прекрасного відпочинку». А самі вже бронюємо той же готель і вирушаємо туди, не повідомляючи про це нікому! Ви просто не уявляєте, які емоції отримують друзі, побачивши нас в цьому ж місці! Це крики радості, сміх, навіть до сліз.

Так що, подорожі — невіддільна частина мого життя. Ми з чоловіком об’їздили досить багато країн і континентів. Якщо говорити про найближче майбутнє, плануємо відвідати Австралію, адже це унікальна екзотична країна з приголомшливою природою.

— Як Вам вдається присвячувати всю себе улюбленій справі, і при цьому зберігати гармонію в родині?

Моя робота робить мене щасливішою.

Мені дуже важливо бути реалізованою в професійному плані. Благо чоловік це розуміє і підтримує. Гармонійні відносини завжди ґрунтуються на взаєморозумінні. І іноді його можна досягти лише шляхом домовленостей, важливо це усвідомлювати!

— Розкажіть про філософію бренду Litchi Crimson. Чим він живе, який посил несе в маси?

Виступаючи проти ейджизму, Litchi Crimson транслює ідею вікової рівності. Нашим основним меседжем завжди була і залишається інтелектуальна сексуальність. У XXI столітті відчуття часу набуло розмиті обриси: прекрасний зовнішній вигляд, як і інтелект, більше не є прерогативою певного віку. Ми абсолютно впевнені в тому, що наші луки створені допомагати дівчатам, підкреслювати свою індивідуальність, не озираючись на кількість прожитих років.

— Наскільки гостро питання ейджизму стоїть в Україні?

Для нашої країни це питання вкрай актуальне. На жаль, при оцінці зовнішності жінок, їх вчинків, особистого життя і прийомі на роботу в першу чергу звертається увага на формальну цифру в паспорті, а не на розум, досвід, навички і зовнішній вигляд. Ейджизм досі псує життя багатьом розумним, активним, красивим, але дорослим жінкам. І боротися з цією дискримінацією під силу кожній з нас.

— З якими складнощами або забобонами Ви стикалися в ході створення власного бренду і подальшій роботі?

Я вже давно знайшла свободу від забобонів, а ось складнощів повною мірою, на жаль, уникати не завжди виходить. Вони переважно пов’язані з пошуком талановитих співробітників. І, звичайно ж, з тим, що модний бізнес дуже витратний і вимагає багато вкладень. Проте, всі ці тягарі — ніщо в порівнянні зі щасливими обличчями вдячних покупців.

— Чи є щось, що може вибивати Вас з колії? І як Ви повертаєте себе в колишнє річище, якщо це сталося?

При всій моїй любові до творчості і діяльності, якою я займаюся, вибити мене з колії може тільки погане самопочуття. На жаль, останнім часом для багатьох це не рідкість. Але я намагаюся по-філософськи підходити до цього: усвідомлювати, навіщо дана така ситуація, можливо треба зменшити оберти, відновитися і перепочити.

— Розкажіть про свою повсякденну рутину. З чого починається Ваш день?

Мій день починається зі склянки води і медитації! Без цього просто ніяк, потім по можливості ранкова зарядка, ну і далі за планом.

— Ви маєте чудовий вигляд. Можливо, Ви розкриєте свій секрет краси?!

Дякую! Можливо, я відповім банально, але особисто мій секрет полягає у відчутті гармонії з собою, а також любові до навколишнього світу. Сприймайте життєві ситуації з легкістю і гумором — це дуже корисно для здоров’я і краси!

Матеріал підготувала Березовська Анастасія