Наша країна дуже красива, багата на різні ландшафти, озера, моря і гори. І якщо раніше всі мріяли поїхати за кордон, то зараз марять можливістю поїхати та подивитися красоти своєї коханої та рідної країни – України.

У Черкаській області є, як мінімум, сім чудових місць, які варто відвідати.

Національний дендропарк «Софіївка»

Пам’ятник садово-паркового мистецтва 18-19 сторіччя – подарунок польського магната Станіслава Потоцького дружині Софії. Площа парку становить близько 180 гектарів, тут зростає понад 3 тисячі різних видів рослин із різних куточків планети.

Буцький каньйон

Природний шедевр на річці Гірський Тікич. Річка  тече у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2-3 млрд років. Скелясті стіни заввишки 30 метрів простягаються на 2,5 км. Водоспад Вир із млином 19 століття та рукотворною спорудою з кам’яних брил вважається аналогом Стоунхенджу.

Місто-примара біля недобудованої АЕС

Місто Орбіта знаходиться посеред лісу за кілька кілометрів від Чигирина. Будинки будувалися для працівників ГЕС, яку пізніше вирішили зробити атомною станцією, а через аварію в Чорнобилі будівництво заморозили.

Заповідник «Трипільська культура»

Найбільший заповідник у Східній Європі присвячений археологічній культурі. Його створили у 2003 році на місці одного з найбільших поселень трипільців. Тут можна побачити 11 поселень трипільців віком понад 5 тисяч років.

Шевченківський національний заповідник

Це перший в Україні культурно-історичний заповідник національного значення. Тут Тарасова гора, де похований Тарас Шевченко, музей Шевченка, де зберігаються близько 20 тисяч його робіт, особисті речі тощо.

Заповідник «Чигирин»

Чигирин – перша гетьманська столиця. Тут можна побачити родовий будинок Хмельницького, урочище Холодний яр, де зародилося найбільше повстання проти польської шляхти.

Заповідник «Трахтемирів»

На більш ніж 600 гектарах знаходиться 91 археологічна, 9 історичних та 9 природних пам’яток. Найвідоміші з них – стоянка часів мустьєрської культури, трахтемирівське скіфське городище, залишки головної козацької святині – Трахтемирівський монастир, козацький цвинтар та Канівські гори.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!