Засновниця компанії BLUEBIRD знає, як найти індивідуальний підхід до кожного клієнта і відчути замовника, та допомогти створити сучасний дизайн, враховуючи його побажання та стиль життя. Експертка часопису Лілія Шеремет спеціально для LIKEinUA ділиться таємницями створення саду ваших мрій.

На мій погляд, поняття ідеального саду для кожної людини різне. Все залежить від ваших вподобань, смаків, способу життя та уяви про красу.

СПОКІЙ І ДОВКІЛЛЯ

Зараз дуже змінилися пріоритети людини на глобальному рівні, й поняття «сталого розвитку», автором якого є професор комунального і регіонального планування університету провінції Британська Колумбія Вільям Різ, набуло актуальності у сфері дизайну. Сьогодні першочергова задача у проєктуванні й створенні ідеального саду — підтримка психологічного стану людини та екологічного стану довкілля. Екологія останнім часом постійно у тренді, і стале садівництво — саме те, до чого треба прагнути заради майбутнього.

ТУРБОТА ПРО ПРИРОДУ

На мою думку, кожного ранку людина повинна бачити красу, що оточує її, та відчувати внутрішній спокій. Купатися у прозорій воді, пити чисту воду, споживати максимально натуральну їжу. Ландшафт відіграє важливу роль у підтримці нашого фізичного та психологічного стану.

Тому важливою задачею, що стоїть перед ландшафтним дизайнером, є створення саду, який буде поєднувати красу, естетику та індивідуальні потреби його власника. Головний меседж при цьому — подолання синдрому дефіциту природи, екологічне ставлення до довкілля й повторне використання матеріалів.

САД ЗДОРОВ’Я

Хочу поділитися трендом цього сезону в облаштуванні земельної ділянки, який допоможе вам створити сад з огляду на сучасні умови та тенденції у світі. Йдеться про оздоровчий сад, що ідеально сприятиме відновленню фізичного, ментального і психологічного здоров’я.

AQUA VITA

Створення декоративної чи штучної водойми піде на користь навколишньому середовищу, підтримає природну екосистему та належне існування в ній комах, птахів і ссавців. Разом все це вплине на гарний зовнішній вигляд саду. Краса та заспокійливі звуки навколишньої природи підтримуватимуть ваше психічне здоров’я.

Також водойма в саду допоможе не тільки природі, зберігаючи її ресурси, а й дозволить вам заощаджувати воду на поливі, час і гроші. А затишна альтанка поруч стане місцем усамітнення та відпочинку.

АПЕТИТНІ РОСЛИНИ

Їстівний сад поряд з декоративним, вертикальний сад, інтер’єрні теплиці — це шлях уперед. Харчові продукти й трави можна легко вирощувати на невеликих просторах і балконах. Розмарин, гісоп і чебрець добре почуватимуться на ділянках, що виходять на південь, а м’ята та шніт-цибуля — в садах, що виходять на північ.

Капуста забезпечуватиме вашим грядкам чудовий зимовий колір, тоді як кабачки та артишоки матимуть яскраве цвітіння. А ось, наприклад, підвісний кошик із братками наділить різними кольорами не лише ваш сад, але й салат на вашому столі. Трави теж враховуються. Посадіть прованські трави разом із лавандою в літні місяці. До речі, лаванда — моя фаворитка.

ЇЇ смак нагадує суміш розмарину з м’ятою, тому її додають у десерти, маринади, салатні заправки, а також до охолодженого чаю та морозива. Ця неймовірної краси рослина з чудовим ароматом заспокійливо впливає на емоційний і психологічний стан людини…

P.S. Екологія останнім часом постійно у тренді, й стале садівництво — саме те, до чого треба прагнути заради майбутнього.