Принц Чарльз 14 листопада відзначив ювілей – королю Англії виповнилося 75 років. Однак монархом він став відносно недавно і навіть завоював «титул» найстаршого зі спадкоємців і найстарішого короля, що зійшов на престол.

Чарльз став спадкоємцем британського престолу, коли йому було три роки і три місяці, проте йому довелося чекати майже 70 років, щоб одягнути корону. Це сталося після смерті його матері — 96-річної королеви Єлизавети, яка стала монархом Великобританії, що правив найдовше.

Принц Чарльз народився в Букінгемському палаці 14 листопада 1948 року через рік після весілля принцеси Єлизавети та її чоловіка Філіпа Маунтбаттена. Через три роки помер його дідусь, а мама стала королевою, а батько — принцом.

У віці 20 років Чарльзу надали титул принца Уельського, проте формальна церемонія інвеститури, під час якої Єлизавета II поклала на голову сина вінець, пройшла роком пізніше в замку Карнарвон в Уельсі. З того часу спадкоємець престолу почав активно виконувати обов’язки перед короною.

Майже повторивши історію свого дядька Едварда, Чарльз мало не зруйнував монархію через особисте життя. Одружившись за бажанням сім’ї на Діані Спенсер (принцесі Діані), він зраджував їй протягом усього шлюбу. Через 11 років подружжя почало жити окремо, розлучившись у 1996 році, що стало справжнім ударом по репутації сім’ї. Життя матері принців Вільяма і Гаррі трагічно обірвалося роком пізніше, а з любов’ю всього свого життя — Камілою Паркер-Боулз Чарльз зміг одружитися лише через 11 років.

 

Наш матеріал виходить навіть за таких важких умов, і якщо ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська