У Києві розпочалися зйомки наступної новели кіноальманаху «Війна очима тварин». Режисерський дебют відомого українського актора Андрія Лідаговського («Мої думки тихі»), який також виступив автором сценарію та зіграв одну з головних ролей, має оптимістичну назву «У нас все нормально». Фільм стане четвертою історією кіноальманаха і додасть до списку героїв попередніх новел кота, без якого ця історія не могла б відбутись.

«У нас все нормально» — це міні-дослідження життя молодого киянина, який ніби знаходиться не в найгіршому становищі — він не втратив роботу та їде у безпечний закордон. І єдине, через що він проливає сльози — алергія на кота. Чи це нам тільки здається, що з ним все нормально?

Автор сценарію та режисер — Андрій Лідаговський — зазначив, що він, розповідаючи цю буденну, на перший погляд, історію, намагається знайти відповіді на такі болючі для кожного з нас питання, як Що таке «відкладене життя» та «провина вцілілого»? Чому, коли ти тиждень чекав масованого обстрілу і він розпочався, відчувається полегшення? Чому, коли якийсь час немає прильотів втрачається зчеплення з реальністю?

У головних ролях історії за словами авторів — яскраве, живе Місто, що газлайтить, ніби «все нормально» та інфантильний Герой, що чекає, поки його Кіт вирішить найважливіше за нього.

«Київ у нашій історії став справжнім оповідачем — це не просто фон, а енергія, що впливає на героїв та їх вчинки. Тому ми знімаємо двома способами: підглядаємо ніби документальною камерою за головними героями, вириваючи їх крупні плани, і паралельно показуємо живе місто, дихання якого має відчути глядач, — розповів оператор фільму Олександр Рощин. — Що ж до тварин, то вони завжди заворожують органічністю, бо не грають, а існують тут і зараз. Тому й цікаво спробувати показати війну навіть не через їх сприйняття, адже вони лише символи, а скоріше у взаємодії з їх «справжністю». І тут вже треба не тільки бачити, а й відчувати».

У Кіноальманах «Війна очима тварин» увійдуть 9 новел про війну в Україні, які основані на реальних історіях, де головні герої — тварини. Творці проекту хочуть показати світу, крізь які випробування доводиться проходити в Україні не лише людям, а й тваринам. І вкотре наголосити, що екологічні катастрофи ніколи не обмежуються державними кордонами — це завжди міжнародна проблема.

«Дуже важливо, що авторами історій нашого кіноальманаху стали не тільки визнані світом митці, а й такі талановиті дебютанти, як актор і режисер Андрій Лідаговський, режисер Макс Тузов, — підкреслив автор ідеї і продюсер «Війна очима тварин» Олег Кохан. — Ми маємо фіксувати й розповідати правдиву історію цієї страшної війни, адже без перемоги в серцях і головах світової спільноти, наша Перемога не буде повною».

Нагадаємо, що перший трейлер кіноальманаху «Війна очима тварин» був презентований на цьогорічному Берлінському кінофестивалі.

А під час Каннського МКФ до створення кіноальманаху приєднався актор Шон Пенн і це вперше в історії вітчизнаного кіно, коли двічі оскароносний актор бере участь в українському кінопроекті. 

Прем‘єра кіноальманаху запланована на весну 2024 року в рамках Міжнародного кінофестивалю.