Олена Зеленська відкрила у Києві форум «Філософія спроможності» до Міжнародного дня людей із інвалідністю. Громадські активісти, представники міжнародних організацій та міністерств обговорювали, які умови має бути створено у державі та суспільстві – аби кожна людина в Україні мала спроможність повного життя. Реалізовувати себе. Не мати бар’єрів.

«Кожен день російського вторгнення, на жаль, збільшує кількість людей із інвалідністю, дітей та дорослих, які потребують протезів та спеціальної реабілітації. І якщо до війни ми почали рух до безбар’єрності (в тому числі психологічної, економічної), то зараз наша мета всеосяжніша: нам потрібна в усіх змістах безбар’єрна країна для всіх, щоб кожен, незалежно від ран, нанесених війною чи життям, почувався максимально спроможним», — зазначила Олена Зеленська.

Більше новин на нашому Телеграм-каналі.

Для цього система охорони здоров’я в Україні інтегрує принципи МКФ – інструмент для відновлення людини після отримання травми чи каліцтва. Реалізується проєкт Superhumans зі створення спеціалізованої клініки протезування та реконструкції, триває робота над новим алгоритмом отримання водійських прав для людей з інвалідністю, вдосконалюються державні будівельні норми, щоб відбудова пошкоджених війною будівель та будівництво нових проходили вже за новими стандартами.

«Та головне, мені здається, – війна прискорила важливі психологічні зміни в суспільстві. Тепер ми впевнились в тому, що ми – людяні, турботливі, емпатичні. Що нам не байдуже. Що ми приймаємо і поважаємо розмаїття. Що ми прагнемо гідних умов – не тільки для себе, а й для оточуючих. Саме це важливо – жити повним, вільним життям. Де кожен може почуватися спроможним. Почуватися людиною», — підкреслила перша леді.

Якщо вам подобається наш матеріал, і ви хотіли б підтримати нас у цей складний для України час, то будемо вдячні за донати через цей QR-код. Слава Україні! Україна переможе!

Матеріал підготувала Анастасія Березовська