Дизайнерка та власниця The Lift Design Bureau Олена Акімова, володарка титулу 3d runner up Mrs.Globe 2023 спеціально для видання LIKEinUA розповіла про неймовірну пригоду — підйом на найвищу точку Альп — Монблан, висота якої досягає 4810 метрів над рівнем моря. 

Як було ухвалено рішення йти на Монблан?

Підйом на гору Монблан був у моєму списку бажань, тому що до цього я вже мала досвід підкорення вершин (Арарат, Казбек, Кіліманджаро) і я отримала величезне задоволення. Я знала що Монблан не найвища гора з цього списку, але як виявилося, найтехнічніша, сам маршрут дуже цікавий, з повною амуніцією — ти використовуєш і страховку, і кригоруб. Для підкорення цієї вершини дійсно потрібні певні навички скелелазіння.

Головним поштовхом до походу стало рішення моїх подруг взятися за цю пригоду. Нашій дружній та активній компанії вже три роки. Ми познайомилися в 2020 році під час підйому на Говерлу — у розпал ковіда це стало справжнім ретритом для нас усіх. Найцікавіше, що раніше мене походи в гори не цікавили, але я жила за принципом «Завжди кажи так». І ось одне таке маленьке «так», вилилося в таке велике захоплення.

Як підготуватись до підйому?

З власного досвіду можу сказати, що для новачка підкорення Монблана може бути нелегким. Обов’язково потрібно готуватись. Особисто для мене підйом на вершину не був важким випробуванням, тому що я багато тренувалася, бігала з певним пульсом і швидкістю, щоб підготувати м’язи до підйому, а дихання до витривалості.

Насамперед важливим є саме бажання і готовність людини долати труднощі, і, як каже моя подруга, знати інструкцію до самої себе.

Заради чого йти в гори?

Мені дуже часто ставлять питання, навіщо я ходжу в гори, і тому я постійно над ним замислююсь і в кожній своїй подорожі знаходжу якісь нові відповіді.

Основне — це вроджений потяг до пригод і завжди бажання пізнавати щось нове. Але в результаті гори для мене відкрилися як засіб оновлення. Для мене дуже важливо залишатися повною щастя людиною зі свіжістю сприйняття навколишнього світу загалом, щоб було чому дивуватися і радіти. Мені здається, що немає нічого сумнішого в цьому житті, ніж перенасиченість. Коли ти побуваєш у складних умовах, де тобі доводиться боротися і з природою, із самим собою, зазнавати побутових труднощів у диких умовах, психологічних та фізичних труднощів, як холод, наприклад. Пройшовши всі труднощі, ти починаєш цінувати прості речі у своєму житті. У нашій компанії навіть є жарти про те, що коли ти спускаєшся з гори, ти починаєш радіти простому душу та туалету.

Однак варто відзначити, що у французьких Альпах підйом відрізняється від більшості інших міст. На шляху до вершини є два готелі-хостели з великою загальною спальнею, нормальними туалетами, з чудовим французьким харчуванням — ми куштували сніданки та вечері, гідні рівня найкращих ресторанів із запеченими качками та десертами тірамісу. Варто враховувати, що в ці притулки не так просто потрапити, не так просто забронювати місце. Нам дуже пощастило, і наш підйом був дуже цікавим та комфортним завдяки компанії, з якою ми підіймались, — клуб Кулуар подбав про броні притулків. Саме тому наша компанія змогла насолодитися краєвидами відпочившими, влаштувати фотосесію та поспілкуватися з туристами з усього світу.

Виходячи зі свого досвіду, можу сказати, що це було одне з найкрасивіших сходжень в оточенні захоплюючих пейзажів. Щоразу ти приходиш стомлений, оновлений, а коли спускаєшся з гори, то йде така притока гормону щастя, що ти в голові починаєш планувати наступну подорож.

А що щодо новачків?

Монблан – точно не для новачків. Ця вершина точно не повинна бути вашою першою горою. Для початку потрібно почати бігати — я, наприклад, не була шанувальницею бігу, а зайнялася даним видом спорту і навіть брала участь у півмарафонах тільки завдяки горам. Вперше піднятися можна в українські Карпати, потім на Арарат у Туреччині, потім Танзанія – Кіліманджаро – незабутня гора з величезною різноманітністю природи. А ось Монблан можна підкорювати, якщо ви вже пройшли три чи чотири вершини, але почати краще з Карпат чи вступити до нашої жіночої компанії, в якій дуже весело.

 

Але перше, що потрібно зробити, це зрозуміти, навіщо це потрібно.

Лайфхаки

Найголовніше – це гарний одяг. Поради можна отримати через спеціальні компанії, які організовують тури – часто вони дають рекомендації, список речей. Важлива багатошаровість у виборі одягу, щоб під час спеки можна було роздягнутися, а під час голоду утеплитися.

Перше місце з одягом також ділить гарне спорядження — важливо не прогаяти цей момент і обов’язково перевірити все.

Важливо підгадати погодне вікно. Тому що бувають дні, коли на вершину пускають, а через погодні умови заради  безпеки прохід закривають.

Мене особисто в горах рятує почуття гумору та турбота одне про одного. Наша жіноча компанія піднімається дружно на вершину, з жартами, усмішками, де ми надаємо та отримуємо підтримку, коли потрібно.

НайІнстаграмніші місця

Кожна гора неповторна. На штурмі Арарату найкрасивіше це світанок, саме тому підйом на вершину починається о 2 годині ночі. На маршруті в тебе, як піраміди, тінь гори.

Штурм Кіліманджаро починається о 12 ночі, і під час сходу відкриваються чудові краєвиди на долину, джунглі та рододендрони.

Схід на Монблан ми почали о 4 ранку. У ході туру чудові пейзажі Альп, рубані скелі Доломіти.

Кожна вершина варта фото, але найІнстаграмніші фото зазвичай зроблені біля підніжжя, коли ти не одягнений як капуста.

А ще найбільш Інстаграмне фото — це коли ти стоїш на вершині з нашим прапором. На Монблан ми піднялися 23 серпня у День прапора України – ми спеціально так підібрали дату

Чи варто ходити в гори?

Варто! Потрібно слухати своє серце. Якщо така думка з’явилася, якщо тягне в гори, це потрібно здійснити. Йти варто – лише вперед. А кожен знаходить для себе, куди йому йти – гори чи міста, країни чи в сусідню булочну за свіжим круасаном. Потрібно йти до того, щоб бути собою та бути щасливим.